Psychológia – 50 myšlienok, ktoré by ste mali poznať (A. Furnham)

Publikácia prináša výber tých najzaujímavejších myšlienok z psychológie, ktoré by sme mali poznať.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

ViBuCh

ViBuCh je Vzdělávací ikurz pro budoucí chemiky, ktorý zorganizovali pre stredoškolákov z Česka a Slovenska študenti chémie z Prírodovedeckej fakulty Masarykovej univerzity. Počas roka majú pre teba pripravené štyri série úloh, ktoré ti pomôžu rozšíriť tvoje teoretické vedomosti o témach zo súčasného chemického výskumu. Najúspešnejší riešitelia sú pozvaní na sústredenie do Brna, kde svoje nové poznatky vyskúšajú aj prakticky v špičkovom univerzitnom laboratóriu.    

Viac info
Web a blog

Acumen

Super online kurzy pre všetkých korí majú chuť zmeniť svet a hľadať riešenia pre sociálne problémy.

Viac info
Pobyty v zahraničí

BBC – Work Experience Scheme

Zaujíma ťa televízia? Rádio? Chceš pracovať v spravodajstve, žurnalistike alebo sa radšej pozrieť na organizačnú a biznis zložku vysielacej spoločnosti? BBC Work Experience Scheme je jedinečný projekt pre tých, ktorí si chcú prácu v médiách vyskúšať na vlastnej koži. Britská BBC ponúka túto príležitosť štyrikrát do roka, možnosť prihlásiť sa trvá vždy dva týždne. Stáže sú primárne určené pre ľudí vo veku od 18 rokov, no niektoré sú vhodné aj pre mladších kandidátov (14-17 rokov).   Stáže sú neplatené, všetky náklady spojené s pobytom vo Veľkej Británii si teda úspešní uchádzači hradia sami. Ako alternatívu k financovaniu odporúčame napríklad grantový program Nadácie Tatra banky Stredoškoláci do sveta.   Prihlášky na stáže v januári, februári a marci sa otvárajú v novembri.  

Viac info
Web a blog

Tipy na vizualizáciu molekúl

3D Simulácia molekúl – zobrazenie symetrie, vibrácií, orbitálov: výborný zdroj 3D vizualizácie štrukturálnych vlastností molekúl. Veľmi užitočné i na obyčajné preklikávanie sa. http://www.chemeddl.org/resources/models360/models.php?pubchem=962   3D Symetria Stránok: perfektný zdroj na vizualizáciu symetrie a jej operátorov. Klikni na "launch 3DMolSym" http://www.molwave.com/software/3dmolsym/3dmolsym.htm   The Orbitron: skvelá stránka, ktorá zobrazuje orbitály. http://winter.group.shef.ac.uk/orbitron/AOs/4d/index.html  

Viac info