Psychológia – 50 myšlienok, ktoré by ste mali poznať (A. Furnham)

Publikácia prináša výber tých najzaujímavejších myšlienok z psychológie, ktoré by sme mali poznať.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Ako zneli staré jazyky?

Znalosť zaniknutých jazykov je jedným zo základov štúdia dejín, pretože väčšina historických záznamov je písaná práve v ich. Je dobré vedieť, čo sú zač, kto nimi hovoril, a tiež kedy a ako sa z nich vyvinuli moderné jazyky. V tomto videu si môžeš vypočuť približne pätnásť starých jazykov, ktoré už neexistujú a porozmýšľať nad tým, aké to asi bolo, keď sa nimi na svete bežne dorozumievalo.  

Viac info
Súťaž

Korešpondenčný matematický seminár (KMS)

KMS je matematická súťaž stredoškolákov organizovaná študentmi fakulty FMFI v Bratislave. Je rozdelená na dve nezávislé kolá, z ktorých každé pozostáva z troch sérii úloh. Zapojiť sa môžeš do jednej z troch súťažných kategórií - Alfa je určená pre začiatočníkov, ťažšia Beta pre skúsenejších a najťažšia kategória Gama pre veľmi skúsených riešiteľov. Najlepší riešitelia vo všetkých troch kategóriách sa môžu tešiť na knižné ceny, avšak azda ešte väčšou odmenou pre teba bude záverečné sústredenie, ktoré sa uskutočňuje vždy dvakrát do roka (po zimnej aj letnej časti).  

Viac info
Z iného súdka

Junior Achievement Slovensko

Mrkni sa na stránku Junior Achievement Slovensko a vyber si svoj program alebo súťaž. Junior Achievement sú machri v podnikateľskom vzdelávaní. Málo teórie a veľa praxe pre všetkých čo raz snívajú o vlastnom podnikaní.  

Viac info
Film, video, kniha

The Linguistic Genius of Babies

Toto video vám pomôže pochopiť úžasné schopnosti detského mozgu, ktorý sa začína učiť jazyk.  

Viac info