Podozrivý názor Františka Múčku

Prezieravý blog Františka Múčku, ekonomického komentátora pre denník SME.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Nová Slovenská architektúra (H. Moravčíková)

Subjektívny autorský výber Henriety Moravčíkovej približuje okolo 100 diel súčasnej slovenskej architektúry realizovaných po roku 2000 s úvodnou odbornou štúdiou. Jednotlivé diela sú členené do viacerých kategórií (napr. bývanie v meste, na vidieku, správa a výroba) a charakterizované samostatne – stručným textom a bohatým fotografickým materiálom.  

Viac info
Film, video, kniha

Manufacturing Consent: The Political Economy of the Mass Media (E. S. Herman, N. Chromsky)

Manufacturing Consent patrí k najznámejším dielam radikálnej kritiky médií v Spojených štátoch amerických. Aj keď text vyšiel koncom studenej vojny a skúma správanie amerických médií v 60.-80. rokoch 20. storočia, jeho argumentačný rámec je aktuálny pre súčasnosť a zrejme aj budúcnosť. Práca vychádza z predpokladu veľkého vplyvu médií a vraví o propagande prostredníctvom spravodajstva, reklame či rizikách proziskovej orientácie masmédií.  

Viac info
Súťaž

PraSe

Matematický korespondenčný seminár PraSe (PRAžský SEminář) je celoročná súťaž organizovaná študentmi Matematicko-fyzikálnej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe. Počas roku budeš dostávať sady úloh, v ktorých budeš musieť uplatňovať tradičné aj netradičnejšie spôsoby riešenia. Vďaka tomuto semináru sa naučíš dobre formulovať svoje riešenia, užiješ si veľa zábavy pri riešení príkladov doma, či na sústredení a ak sa ti podarí stať sa úspešným riešiteľom, zoberú ťa na MFF Univerzity Karlovej bez prijímačiek.  

Viac info
Súťaž

Slovenská debatná liga

Nauč sa myslieť kriticky, prezentovať svoje názory, obhajovať ich a efektívne získavať informácie.   SDA je výborná príležitosť získať široký prehľad v rôznych témach spoločenského života ale i hlbšie vedomosti vo vybraných politicko-ekonomických témach. Ide o súťaž školských tímov, kde ti najlepší sa môžu dostať reprezentovať Slovensko aj na medzinárodné súťaže.  

Viac info