PIKOMAT

PIKOMAT je celoslovenská súťaž z matematiky určená pre všetkých žiakov 5.-9. ročníka základnej školy a prímy až kvarty osemročného gymnázia. Účasť v PIKOMATe je bezplatná. Najúspešnejší riešitelia dostanú možnosť zúčastniť sa sústredenia PIKOMATu. Na sústredení zažiješ kopec matematických i nematematických hier. Zároveň stretneš nových kamarátov

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

SciShow

Tento kanál vedený Hankom Greenom obsahuje krátke videá zaoberajúce sa všakovakými zaujímavosťami zo sveta vedy, ktoré ti možno už niekedy napadli, alebo aj nie, ale jedno je isté - určite o nich chceš vedieť! Pozri si tiež spríbuznené kanály SciShow Space a SciShow Kids.  

Viac info
Pobyty v zahraničí

Týden vědy na Jaderce

Zaži týždeň plný vedy v lete na Fakultě jaderná a fyzikálně inženýrská v Prahe. Dozvieš sa viac o chaotickej dynamike, termojadrovej fúzii, holografii a supravodivosti. Uvidíš tokamak, termojadrový reaktor, gamma nôž alebo unikátny laserový systém. A možno aj zistíš, ako vyrobiť diamant či ktoré prvky z periodickej tabuľky môžeš bezpečne zjesť :) A to je iba malá ochutnávka! http://tydenvedy.fjfi.cvut.cz/  

Viac info
Na leto

Letná škola chémie pre učiteľov a žiakov stredných škôl

Letná škola organizovaná Vysokou školou chemicko-technologickou v Prahe, zameraná na prehĺbenie poznatkov ako študentov, tak aj učiteľov chémie stredných škôl, ktorá väčšinou prebieha v auguste.  

Viac info
Film, video, kniha

The Fallen of World War II

Pútavá animácia pre milovníkov vojenskej histórie, ktorá vám názorným grafickým spôsobom ukáže čosi o stratách v druhej svetovej vojne.  

Viac info