PIKOMAT

PIKOMAT je celoslovenská súťaž z matematiky určená pre všetkých žiakov 5.-9. ročníka základnej školy a prímy až kvarty osemročného gymnázia. Účasť v PIKOMATe je bezplatná. Najúspešnejší riešitelia dostanú možnosť zúčastniť sa sústredenia PIKOMATu. Na sústredení zažiješ kopec matematických i nematematických hier. Zároveň stretneš nových kamarátov

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Lapham’s Quarterly

Pekný a prístupný časopis o histórii, ktorý je dostupný online v angličtine. Každe číslo je venované nejakej téme, ako napríklad jedlo, šport, zábava, rodina alebo mapy.  

Viac info
Web a blog

Numberphile

MSRI (mathematical sciences research institute) natáča videá, kde názorným spôsobom rozprávajú o otvorených a zaujímavých matematických problémoch. Videá: https://www.youtube.com/user/numberphile Stránka: http://www.numberphile.com

Viac info
Z iného súdka

Progressbar

Je to priestor v Bratislave, ktorého cieľom je poskytovať inovatívnu platformu pre stretávanie sa s ľuďmi a výmenu informácií pre tých, ktorí sa zaujímajú o hacking, 3D tlač, elektroniku, arduino, programovanie a mnohé ďalšie.  

Viac info
Film, video, kniha

Čo robí slovo skutočným?

Tento TED v angličtine (môžeš si navoliť aj titulky) rozmýšľa nad tým, že ako vieme, že slovo naozaj existuje? Tým, že je v slovníku? Na tieto otázky odpovedá lingvistka, ktorá sa zaoberá históriou jazyka.  

Viac info