Pikofyz zimné sústredenie

Určite sa zapoj do fyzikálnej súťaže Pikofyz. Stretneš tam nových kamarátov a popočítaš nejaké príklady z fyziky.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

A Visual Dictionary of Architecture (F. Ching)

Slovník pána Chinga kombinuje text s pútavými, ručne-kreslenými ilustráciami. Každý pojem je rozpísaný na dvojstrane, graficky vysvetľujúc vzťahy medzi jednotlivými podpojmami.  

Viac info
Súťaž

Biologická olympiáda – prakticko-teoretická časť a projektová časť

V rámci projektovej časti biologickej olympiády máš jedinečnú možnosť vyskúšať si prácu na vedeckých projektoch. Celoštátne kolo prebieha formou vedeckej konferencie a najlepší súťažiaci sa zúčastňujú Medzinárodnej olympiády environmentálnych projektov (INEPO a INEPO EUROASIA).  

Viac info
Film, video, kniha

Computerphile

Computerphile je youtube kanál plný videí zo sveta počítačov. Spravuje ho University of Nottingham a vznikol ako sesterský kanál Numberphile - podcastu (nielen) pre nadšencov matematiky.  

Viac info
Pobyty v zahraničí

Yale Young Global Scholars

Jedinečná možnosť zažiť počas dvoch týždňov študentský život na jednej z najlepších univerzít sveta. Prednášky a semináre s renomovanými profesormi a najtalentovanejšími rovesníkmi z celého sveta.   Študenti programu ‘Law, Politics and Economics’ diskutujú a získavajú vedomosti o témach ako občianske práva, demokratické inštitúcie, regulácia trhu, či sloboda prejavu a spoločne hľadajú potenciálne riešenia dôležitých spoločenských problémov.   Poplatok za program je $5000, avšak je možnosť získať plné štipendium pokrývajúce všetky výdavky okrem cestovných nákladov.  

Viac info