Pikofyz zimné sústredenie

Určite sa zapoj do fyzikálnej súťaže Pikofyz. Stretneš tam nových kamarátov a popočítaš nejaké príklady z fyziky.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

BBC Dokumentárne filmy

Rôzne časti biológie predstavené zaujímavým spôsobom v nádhernej vizuálnej forme. Pozri si napríklad: Life (Život), Frozen Planet (Zamrznutá Planéta)   Taktiež odporúčame iné dokumentárne filmy a TV kanály (Prima ZOOM, Discovery Channel, dokumenty na Dvojke)  

Viac info
Súťaž

FIRST LEGO League

FLL je najväčšia robotická súťaž pre mladých vo veku 9-16 rokov. Zúčastňujú sa jej desaťtísíce detí na celom svete a najlepšie tímy postupujú do ďalších - semifinálových a finálových kôl, prípadne až na celosvetový festival. Každý rok sú zadané nové úlohy a mladí sa vo svojich triedach/kluboch pripravujú v tímoch - postavia a naprogramujú roboty, postavené zo stavebníc LEGO, a trénujú na súťaž. V celej strednej Európe súťaž zastrešuje občianske združenie Hands on Technology. Súťažiaci na Slovensku si môžu vybrať zo 7 regionálnych turnajov - v Petržalke, Poprade, Žiline, Žiari nad Hronom, Bratislave, Košiciach a v Banskej Bystrici.   http://www.fll.sk/sutaz

Viac info
Z iného súdka

The Economist

The Economist patrí medzi najprestížnejšie médiá zaoberajúce sa svetom ekonomiky a financií. Jeho čítaním si nielen zlepšíš obzory, ale aj angličtinu, ktorá je v prípade The Economistu na naozaj dobrej úrovni.   Online študentské predplatné je od €2.59 do €2.75 na týždeň.  

Viac info
Web a blog

Breaking News English

Na tejto stránke nájdeš najnovšie správy z celého sveta napísané po anglicky, čo na prvý pohľad môže znieť celkom obyčajne. Breaking News English ti však okrem informácii ponúka aj efektívny spôsob ako si zlepšovať svoju angličtinu. Pri čítaní noviniek si môžeš vybrať medzi šiestimi úrovňami podľa náročnosti, od úplne jednoducho napísaného textu až po komplikovaný. Ponúka ti tiež skvelé učebné pomôcky, ako sú napríklad dvojstranové mini cvičenia k danej správe, počúvanie, čítanie alebo diktát.  

Viac info