Phys.org

Phys.org je internetový portál odkazujúci na práve publikované vedecké články v serióznych časopisoch. Obsah článkov a ich význam pre budúce aplikácie je tu zhrnutý prístupným spôsobom aj pre stredoškoláka, vďaka čomu máš taktiež možnosť vidieť ako sa posúva okraj poznania ľudstva.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Abeceda Architektúry (C. Cragoe)

Detailný popis ako rozoznávať charakteristické črty architektonických slohov, od starovekého Grécka až po súčasnosť.  

Viac info
Z iného súdka

Online výuka práce s MS Office

Pero a papier sú už dávno minulosťou, veľká väčšina ľudí pracuje na počítačoch, pracujú však efektívne? Správne používanie kancelárskeho software Vám môže zefektívniť prácu v rádoch desiatok %.  

Viac info
Web a blog

Quanta Magazine

Quanta Magazine je špičkový online magazín podporovaný Simons Foundations, nadáciou podporujúcou „základný“ vedecký výskum. Desiatky dlhých a kvalitne napísaných článkov čakajú na dychtivého čitateľa, ktorému priblížia aktuálne myšlienky, nedávne objavy a pokrok v modernej matematike, fyzike, biológii, filozofii a ďalších vedných disciplínach. Čítanie Quanta Magazínu prináša jedinečnú príležitosť ako sa aj šikovný stredoškolák môže dosť k prístupnému zdroju prezentujúcemu najnovšie objavy a pokroky vo vede.  

Viac info
Web a blog

Horrible Histories

Aj vy ste ako malí radi čítali knižky zo série Hrôzostrašná história? Ak áno, tak na to určite doteraz radi spomínate, ak nie, tak vedzte, že tieto knihy podávajú zábavným spôsobom pútavé informácie z dejín. BBC si trúfli vyrobiť na základe tejto série pár vtipných skečov, ktoré vás isto zaujmú.  

Viac info