Paris Review

Rozhovory v origináli s tými najšpičkovejšími spisovateľmi od 50. rokov až po súčasnosť. Čo prezradil o sebe a svojich knihách Jack Kerouack, Jorge Louis Borges alebo Milan Kundera?

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

My dinner with Andre

Wallace Shawn a Andre Gregory, očividne hrajúci samých seba, si rozprávajú svoje životné príbehy počas večere v reštaurácii. Gregory, divadelný režisér z NYC, je ten výrečnejší z dvojice. Rozpráva Shawnovi príbehy o svojom zmiznutí, cestovaní okolo sveta a spoznávaní pestrosti spôsobov žitia rozličných ľudí, ako napríklad mnícha balansujúceho so svojím celým telom len na jednom prste. Shawn zaujato počúva, ale spochybňuje hodnotu Gregoryho zdanlivého ignorovania pragmatických aspektov života. Táto filozofická rozprava o živote je na viac ako jedno pozretie, avšak obohatí ťa s každým novým vzhliadnutím.  

Viac info
Klub, krúžok, kurz

Quizlet

Quizlet ti umožňuje vytvárať a ukladať si „slovíčkové kartičky“. Svoje vylepšené znalosti si môžeš následne otestovať pomocou niekoľkých hier. Po prihlásení si môžeš aplikáciu spustiť priamo v prehliadači, alebo si ju môžeš stiahnuť do mobilu či tabletu s Androidom.  

Viac info
Film, video, kniha

TED

TED prináša zaujímavé videá z prednášok svetových a skutočne inšpiratívnych expertov na ich oblasť.  

Viac info
Film, video, kniha

(ARTE) Architecture Collection

ARTE séria videí zahrňuje podrobný popis mnohých úspešných budov.  

Viac info