Paris Review

Rozhovory v origináli s tými najšpičkovejšími spisovateľmi od 50. rokov až po súčasnosť. Čo prezradil o sebe a svojich knihách Jack Kerouack, Jorge Louis Borges alebo Milan Kundera?

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Wikisofia

Wikipédia pre humanitné vedy, na ktorej môžeš nahliadnuť do toho, čo sa budeš na výške reálne učiť, ak si vyberieš niektorý z týchto odborov.

Viac info
Z iného súdka

John Hopkins University Center for Talented Youth

Táto stránka obsahuje všeličo pre mladých priaznivcov vedy, napríklad články o novinkách alebo súťaže, ktorých sa môžeš zúčastniť. CTYOnline je výborná možnosť ako si rozšíriť svoje obzory nad rámec bežného stredoškolského učiva a získať obrovský náskok nad svojimi spolužiakmi už počas letnej školy. Absolvovanie kurzu na CTYOnline ti pomôže aj v budúcnosti, ak máš v pláne študovať na zahraničných univerzitách.  

Viac info
Film, video, kniha

Abeceda Architektúry (C. Cragoe)

Detailný popis ako rozoznávať charakteristické črty architektonických slohov, od starovekého Grécka až po súčasnosť.  

Viac info
Web a blog

Historická revue

Tento časopis je ideálnou studnicou inšpirácie a zaujímavých informácií pre všetkých nadšencov histórie a archeológie. Vydáva ho Slovenský archeologický a historický inštitút SAHI. Obsahuje zaujímavé články a reportáže od renomovaných autorov, ktoré ani časom nestrácajú nič na svojej aktuálnosti a pomáha vám rozvíjať si rozhľad v oblasti histórie a archeológie.  

Viac info