Olympiáda ľudských práv

Zaujímaš sa o ľudí, o ich práva a o tom ako ich chrániť? Veríš, že rešpekt a dôstojnosť si zaslúži každý jeden z nás?

Tak neváhaj a zapoj sa do olympiády, kde to ukážeš! Nájdeš tam trochu z filozofie, práva aj politiky.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Conrad Challenge

Celosvetová súťaž pre 13-18 ročných v STEM v 2-5 členných tímoch v kategóriách: Aerospace & Aviation, Energy & Environment, Cyber Technology & Security and Health & Nutrition.  

Viac info
Na leto

Pôsobenie v neziskovej organizácii

V štvrtom ročníku nastáva čas, kedy si prácu blízku danému odboru môžeš vyskúšať už priamo na vlastnej koži a v konkrétnej inštitúcii. Nič ti nedá lepšiu predstavu o práci v danom odbore ako práve forma stáže alebo dobrovoľníckej práce. Možnosti sú takmer neobmedzené, záleží len na tvojej aktivite. Môžeš skúsiť napríklad INEKO, INESS alebo Konzervatívny inštitút M.R. Štefánika, alebo zistiť aké iné organizácie sa zaoberajú niečím, čo zaujíma teba. http://ineko.sk/ http://www.iness.sk/ http://www.konzervativizmus.sk/

Viac info
Súťaž

Intel International Science and Engineering Fair

Pravdepodobne najprestížnejšia vedecká súťaž na svete každý rok vyhodnotí študentov s najväčším potenciálom prispieť k inováciám vo vede. Súťaž je vhodná hlavne pre starších informatikov, ktorí majú záujem o aplikáciu informatiky a technológií vo vede.  

Viac info
Web a blog

Scientific American

Scientific American je internetový portál a časopis prinášajúci pomerne rozsiahle, no pre laika prístupné články z aktuálnych oblastí vedy a inžinierstva. Môže byť skvelou voľbou ako si potrénovať angličtinu a zlepšiť si, či zrýchliť sa v schopnosti kriticky analyzovať text v angličtine.  

Viac info