Olympiáda ľudských práv

Zaujímaš sa o ľudí, o ich práva a o tom ako ich chrániť? Veríš, že rešpekt a dôstojnosť si zaslúži každý jeden z nás?

Tak neváhaj a zapoj sa do olympiády, kde to ukážeš! Nájdeš tam trochu z filozofie, práva aj politiky.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Klub, krúžok, kurz

Jeden Svet

Filmové kluby Jeden Svet môžeš na SŠ organizovať aj ty. Zdarma ti bude poskytnutých viac ako 100 vysoko kvalitých dokumentárno-umeleckých filmov spolu s témami na besedy a aktivity so zaujímavými hosťami.  

Viac info
Web a blog

ARCH

Časopis ARCH® o architektúre a inej kultúre je tradičným periodikom slovenských architektov. ARCH sa venuje predovšetkým recenziám najnovších stavieb na Slovensku a v okolitom zahraničí, prináša informácie a komentáre k aktuálnemu dianiu na architektonickej scéne i v oblasti ostatnej kultúry.  

Viac info
Na leto

iD Programming Academy

Dvojtýždňový intenzívny letný program pre deti(13-18) so záujmom o informatiku, ktorý organizuje Stanford. Je to ale naozaj poriadne drahé, jedine, ak by sa Ti podarilo získať nejaký scholarship alebo zľavu.  

Viac info
Film, video, kniha

Ako zneli staré jazyky?

Znalosť zaniknutých jazykov je jedným zo základov štúdia dejín, pretože väčšina historických záznamov je písaná práve v ich. Je dobré vedieť, čo sú zač, kto nimi hovoril, a tiež kedy a ako sa z nich vyvinuli moderné jazyky. V tomto videu si môžeš vypočuť približne pätnásť starých jazykov, ktoré už neexistujú a porozmýšľať nad tým, aké to asi bolo, keď sa nimi na svete bežne dorozumievalo.  

Viac info