Odsud až do nekonečna (I. Stewart)

Odsud až do nekonečna je krátkym sprievodcom modernou matematikou. Ian Stewart píše o významných matematických problémoch, pričom niektoré z nich nie sú vyriešené dodnes.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Page One: Inside The New York Times

Dokument ti ponúkne pohľad priamo do srdca jedného z najvýznamnejších amerických denníkov. Ukáže ti novinárov pri práci a na konkrétnych situáciách a portrétoch výrazných osobností vykreslí kontext súčasných médií.   Snímok prináša svedectvo o premenách, ktorými mediálny priemysel pod tlakom všadeprítomného internetu prechádza. Times hľadá cestu medzi čo najrýchlejším šírením informácií a snahou prinášať správy podložené overenými faktami a kritickými analýzami. Filmom sa vinie otázka, akú rolu v týchto turbulentných časoch vlastne médiá zohrávajú a ako by ich pôsobenie malo vyzerať v budúcnosti.  

Viac info
Film, video, kniha

My dinner with Andre

Wallace Shawn a Andre Gregory, očividne hrajúci samých seba, si rozprávajú svoje životné príbehy počas večere v reštaurácii. Gregory, divadelný režisér z NYC, je ten výrečnejší z dvojice. Rozpráva Shawnovi príbehy o svojom zmiznutí, cestovaní okolo sveta a spoznávaní pestrosti spôsobov žitia rozličných ľudí, ako napríklad mnícha balansujúceho so svojím celým telom len na jednom prste. Shawn zaujato počúva, ale spochybňuje hodnotu Gregoryho zdanlivého ignorovania pragmatických aspektov života. Táto filozofická rozprava o živote je na viac ako jedno pozretie, avšak obohatí ťa s každým novým vzhliadnutím.  

Viac info
Na leto

Letný tábor SEZAMu

Zaži zábavné leto so zaujímavou matematikou! :)

Viac info
Web a blog

OSEL (Objective source e-learning)

Portál pre popularizáciu vedy, ktorý prináša nové články o každej z prírodných vied a blízkych smerov.  

Viac info