Numberphile

MSRI (mathematical sciences research institute) natáča videá, kde názorným spôsobom rozprávajú o otvorených a zaujímavých matematických problémoch.

Videá:

https://www.youtube.com/user/numberphile

Stránka:

http://www.numberphile.com

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Introduction to Psychology

Séria anglických prednášok, ktoré pokrývajú základné témy z psychológie – a sú doplnené študijnými otázkami, testami a podnetmi na písanie esejí.  

Viac info
Film, video, kniha

The Fallen of World War II

Pútavá animácia pre milovníkov vojenskej histórie, ktorá vám názorným grafickým spôsobom ukáže čosi o stratách v druhej svetovej vojne.  

Viac info
Súťaž

TriKS

Tréning v rýchlosti seminára iKS alebo TriKS je online súťaž v rýchlom riešení už pomerne náročných matematických úloh na čas, pričom sa rieši online. Je skutočným orieškom pre tých najlepších matematikov, ktorým predstava nevyriešeného matematického problému nedá v noci spávať.  

Viac info
Web a blog

Big Think

Prezentácie významných psychológov ohľadne problémov súvisiacich s úzkosťami, depresiami a veľa ďalšími psychologickými poruchami, ktoré sú dnes viac a viac rozšírené (v angličtine). Keďže je toho naozaj veľmi veľa tak odporúčame si pozrieť si niektorého z týchto: Dan Gilbert, Zimbardo, Pinker, Stanovich, Cuddy.  

Viac info