Numberphile

MSRI (mathematical sciences research institute) natáča videá, kde názorným spôsobom rozprávajú o otvorených a zaujímavých matematických problémoch.

Videá:

https://www.youtube.com/user/numberphile

Stránka:

http://www.numberphile.com

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Klub, krúžok, kurz

Základy grafiky pre negrafikov

Potrebuješ si vytvoriť vlastný plagát, logo či grafiku pre Facebook? Skús tento kurz! :) Nezaberie ti veľa času, je veľmi zrozumiteľný a finančne dostupný. Super je, že po jeho absolvovaní dostaneš certifikát, ktorý sa ti určite zíde v budúcnosti pri hľadaní práce.

Viac info
Na leto

Pôsobenie v neziskovej organizácii

V štvrtom ročníku nastáva čas, kedy si prácu blízku danému odboru môžeš vyskúšať už priamo na vlastnej koži a v konkrétnej inštitúcii. Nič ti nedá lepšiu predstavu o práci v danom odbore ako práve forma stáže alebo dobrovoľníckej práce. Možnosti sú takmer neobmedzené, záleží len na tvojej aktivite. Môžeš skúsiť napríklad INEKO, INESS alebo Konzervatívny inštitút M.R. Štefánika, alebo zistiť aké iné organizácie sa zaoberajú niečím, čo zaujíma teba. http://ineko.sk/ http://www.iness.sk/ http://www.konzervativizmus.sk/

Viac info
Web a blog

Google Scholar

Jednoduchým spôsobom umožňuje vyhľadávať vedeckú literatúru.  

Viac info
Film, video, kniha

Železná lady

Film o živote najdlhšie slúžiacej premiérky Veľkej Británie získal mnoho ocenení, ale napriek tomu si vyslúžil zmiešané reakcie. Určite však stojí za to nahliadnuť do života tejto neobyčajnej ženy a utvoriť si vlastný názor na jej politickú kariéru.  

Viac info