Noc výskumníkov

O tom, že vedci a inžinieri nie sú žiadni suchári a vedia to poriadne roztočiť aj v uliciach Bratislavy, Banskej Bystrice, Žiliny, Košíc, Popradu či Tatranskej Lomnice sa môžeš presvedčiť počas Noci výskumníkov, ktorá sa koná už tradične v septembri. Čakajú Ťa rôzne interaktívne vedecké prezentácie, prednášky, diskusie, výstavy, hudobné vystúpenia, veľkoplošné projekcie a mnohé ďalšie vstupy plné vedy i zábavy.

http://www.nocvyskumnikov.sk/

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Amadeus

Kultový film o hudobnom géniovi, ktorý za svoj krátky život dokázal zásadným spôsobom zasiahnuť do dejín hudby, sa zameriava hlavne na ľudský rozmer Mozarta, jeho priateľov i nepriateľov, rodinu a špecifické vzťahy, ktoré ho v tvorbe poháňali vpred a brzdili zároveň.  

Viac info
Film, video, kniha

The Loudest Voice in the Room (G. Sherman)

Kniha s podtitulom “Ako brilantný Roger Ailes vybudoval Fox News a rozdelil krajinu” je neautorizovanou biografiou vplyvného mediálneho magnáta. Autor jeho príbeh odhaľuje na pozadí kontroverznej histórie Fox News, jednej z najúspešnejších amerických televízií.  

Viac info
Web a blog

Understanding Media by Understanding Google

Skvelá príležitosť nahliadnuť do stratégie Google a iných spoločností, ktoré formujú svet médií. Kurz predstavuje taktiku, ktorú využívajú mediálne inštitúcie, novinári či marketéri na pritiahnutie ľudí, učí rozlišovať medzi najlepšou a správnou odpoveďou a ukazuje, čo v kontexte médií znamená radikálna inovácia.   Ak si kurz na nasledujúcom linku pridáš do tzv. "watchlist-u", dostaneš upozornenie, keď sa bude dať zahlásiť na jeho ďalšiu sériu.  

Viac info
Film, video, kniha

Obrana Sokratova (Platón)

Ako určite vieš, Sokrata postretol nedobrý osud. Mocným v Aténach bol svojím hľadaním pravdy veľmi nepohodlný, a tak ho odsúdili na smrť. Asi ale nevieš, čo povedal Aténčanom pred súdom a svojim najbližším žiakom tesne pred smrťou. Ak to chceš vedieť, prečítaj si Obranu Sokratovu.  

Viac info