Noc výskumníkov

O tom, že vedci a inžinieri nie sú žiadni suchári a vedia to poriadne roztočiť aj v uliciach Bratislavy, Banskej Bystrice, Žiliny, Košíc, Popradu či Tatranskej Lomnice sa môžeš presvedčiť počas Noci výskumníkov, ktorá sa koná už tradične v septembri. Čakajú Ťa rôzne interaktívne vedecké prezentácie, prednášky, diskusie, výstavy, hudobné vystúpenia, veľkoplošné projekcie a mnohé ďalšie vstupy plné vedy i zábavy.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Z iného súdka

brilliant.org

Skutočne brilantný web. Žiadne tutoriály či videá, - nauč sa matiku, chémiu, logiku, informatiku či fyziku jednoducho pomocou rýchlych a zábavných kvízov.

Viac info
Sústredenia a semináre

International Summer School for Young Physicists

ISSYP je prestížna dvojtýždňová letná škola pre 40 študentov z celého sveta, ktorej cieľom je prehĺbiť znalosti stredoškolákov vo vysokoškolskej teoretickej fyzike organizovaná jedným z popredných fyzikálnych inštitútov súčasnosti – Perimeter Institute, na ktorých pôsobia popredný vedci zaoberajúci sa kvantovou teóriou gravitácie, kozmológiou, teóriou tuhých látok a mnohých iných odborov fyziky. Na stránke letnej škole je k dispozícii aj mnoho vynikajúcich prednášok z minulých letných škôl.    

Viac info
Web a blog

Aj Ty v IT

Občianske združenie Aj Ty v IT podporuje a motivuje dievčatá k štúdiu informatiky a následnému zamestnaniu sa v danom odbore. Organizujeme podujatia, zvyšujeme záujem o IT, píšeme blog o IT očami žien, zviditeľňujeme inšpiratívne ženy v IT

Viac info
Web a blog

code.org

Stránka, ktorá vyhrala v roku 2016 titul Top 30 Education Leader, ti ponúka skvelé coding tutorialy zadarmo. Dobré miesto, kde začať, ak sa chceš naučiť kódovať  

Viac info