Noc výskumníkov

O tom, že vedci a inžinieri nie sú žiadni suchári a vedia to poriadne roztočiť aj v uliciach Bratislavy, Banskej Bystrice, Žiliny, Košíc, Popradu či Tatranskej Lomnice sa môžeš presvedčiť počas Noci výskumníkov, ktorá sa koná už tradične v septembri. Čakajú Ťa rôzne interaktívne vedecké prezentácie, prednášky, diskusie, výstavy, hudobné vystúpenia, veľkoplošné projekcie a mnohé ďalšie vstupy plné vedy i zábavy.

http://www.nocvyskumnikov.sk/

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Čo robí slovo skutočným?

Tento TED v angličtine (môžeš si navoliť aj titulky) rozmýšľa nad tým, že ako vieme, že slovo naozaj existuje? Tým, že je v slovníku? Na tieto otázky odpovedá lingvistka, ktorá sa zaoberá históriou jazyka.  

Viac info
Web a blog

Big Think

Prezentácie významných psychológov ohľadne problémov súvisiacich s úzkosťami, depresiami a veľa ďalšími psychologickými poruchami, ktoré sú dnes viac a viac rozšírené (v angličtine). Keďže je toho naozaj veľmi veľa tak odporúčame si pozrieť si niektorého z týchto: Dan Gilbert, Zimbardo, Pinker, Stanovich, Cuddy.  

Viac info
Film, video, kniha

Zbierka úloh Korešpondenčného matematického seminára

Zbierka príkladov z prvých piatich ročníkov matematického korešpondenčného seminára KMS ti skvele poslúži na rozbeh. Je plná zaujímavých úloh, pri ktorých si môžeš nesúťažne potrápiť svoje mozgové závity a precvičiť si nové spôsoby riešenia matematických problémov.  

Viac info
Web a blog

History web

History web je slovenská stránka venovaná histórii. Pravidelne tam vychádzajú články jednak o novinkách v oblasti histórie, ale aj o starších veciach, ktoré sa oplatí sledovať.  

Viac info