Nespravodlivosť medzi nami

TED talk o tom, ako a prečo vie byť americká spoločnosť stále nespravodlivá.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

SciShow

Tento kanál vedený Hankom Greenom obsahuje krátke videá zaoberajúce sa všakovakými zaujímavosťami zo sveta vedy, ktoré ti možno už niekedy napadli, alebo aj nie, ale jedno je isté - určite o nich chceš vedieť! Pozri si tiež spríbuznené kanály SciShow Space a SciShow Kids.  

Viac info
Súťaž

Scratch Match

Scratch Match je medzinárodná programovacia súťaž určená pre dievčatá vo veku od 12 do 16 rokov. Spolu so svojimi kamarátkami si v trojčlenných tímoch vytvoria svoj vlastný “Scratch projekt“ (v programovacom jazyku Scratch).Môže to byť počítačová hra, zábavná animácia, alebo príbeh.

Viac info
Pobyty v zahraničí

Harvard Summer School

Krátky letný pobyt na Harvarde. Stretneš sa s expertami a profesormi, budúcimi spolužiakmi, vyskúšaš si, ako vyzerá štúdium na Harvarde. A zažiješ veľa skvelých zážitkov!  

Viac info
Z iného súdka

Microsoft Imagine Cup

Imagine Cup je celosvetový technologický program a zároveň aj súťaž pre študentov. Študenti zo všetkých odborov majú príležitosť budovať tímy a pomocou kreativity, nadšenia a vedomostí v oblasti technológií vytvárať aplikácie, hry a integrované riešenia, ktoré môžu zmeniť spôsob, akým žijeme, pracujeme a hráme sa.  

Viac info