Náboj Junior

Zmeraj si svoje sily v matike s ostatnými v matematickej súťaži určenej pre žiakov základných škôl.

 

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Fyzika (D. Halliday, R. Resnick, J. Walker)

Kurz Fyziky od pána Hallidaya patrí k tomu najlepšiemu po čom môže nadšený stredoškolák siahnuť. Stredoškolsky prístupným a nie zložitým je v tejto päťdielnej učebnice zhrnuté všetko podstatné zo základného kurzu fyziky, t.j. toho, čo by mal každý fyzik alebo budúci študent fyziky vedieť.  

Viac info
Súťaž

KSICHT

Korespondenční Seminář Inspirovaný CHemickou Tematikou je určený všetkým stredoškolákom, ktorí majú radi chémiu. Ponúka zábavu, poučenie a zaujímavosti z najrôznejších kútov chémie. Každoročne vychádzajú štyri série úloh, konajú se spoločné výlety a tí najlepší sa môžu zúčastniť záverečného sústredenia na Prírodovedeckej fakulte Karlovej univerzity. Pochopíš, že chemici rozhodne nie sú žiadni suchári v bielych plášťoch! ;-)  

Viac info
Web a blog

The new existentialists

Zaujímavý blog amerických existenciálnych terapeutov, ktorým sa nepáči trend podávania liekov, ktoré majú riešiť psychologické problémy ľudí bez ďalšej terapeutickej práce (v angličtine).  

Viac info
Pobyty v zahraničí

Týden vědy na Jaderce

Zaži týždeň plný vedy v lete na Fakultě jaderná a fyzikálně inženýrská v Prahe. Dozvieš sa viac o chaotickej dynamike, termojadrovej fúzii, holografii a supravodivosti. Uvidíš tokamak, termojadrový reaktor, gamma nôž alebo unikátny laserový systém. A možno aj zistíš, ako vyrobiť diamant či ktoré prvky z periodickej tabuľky môžeš bezpečne zjesť :) A to je iba malá ochutnávka! http://tydenvedy.fjfi.cvut.cz/  

Viac info