Na volné noze

Youtube kanál s rozhovormi s úspešnými podnikateľmi z najrôznejších odvetví (napr. kultúrna ekonómka, čajový špecialista, cestovateľ, daňový právnik či expert na gamifikáciu).

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Z iného súdka

Raspberry Pi

Raspberry Pi je počítač vo veľkosti kreditnej karty vyvinutý organizáciou Raspberry Pi. Pomôže ti v prehĺbení vedomostí o praktickom programovaní.  

Viac info
Na leto

Letná škola FKS a TMF

Letná škola FKS a TMF je dvojtýždňový letný tábor určený pre nadaných stredoškolákov, riešiteľov súťaží a ďalších záujemcov o fyziku. Cieľom letnej školy je naučiť nadaných šikovných stredoškolákov množstvo novej fyziky na im prístupnej úrovni, poskytnúť im priestor spoznať špičkových ľudí zo Slovenska, ktorí študovali alebo pôsobia na popredných zahraničných univerzitách a pomáhať budovať silnú komunitu nadaných mladých ľudí vo fyzike. Cieľom letnej školy je aj prostredníctvom aktivít spojených so súťažou TMF naučiť účastníkov praktické zručnosti a soft skills, ktoré sa im zídu nie len vo fyzikálnych súťažiach. Letnej školy sa zúčastňuje približne 100 účastníkov a 30 prednášajúcich.  

Viac info
Film, video, kniha

Struktura vědeckých revolucí (T. Kuhn)

Jedna z najpredávanejších filozofických kníh napísaná pútavým štýlom nás pozýva rozmýšľať o vede a o tom, či existuje niečo ako vedecký pokrok.  

Viac info
Súťaž

Strojárska olympiáda

Súťaž sa skladá z 3 častí: 2 teoretické (cez internet) a jednej praktickej, kde musí súťažiaci vypracovať prácu o niektorej strojníckej téme.  

Viac info