Na počiatku bol Sumer, Ich veličenstvá pyramídy, Grécky zázrak, Dejiny písané Rímom (V. Zamarovský)

Vojtech Zamarovský napísal širokú škálu informatívnych kníh s historickou tematikou, z ktorých sa dozviete pútavou formou o tých najdôležitejších udalostiach starovekého sveta. Jeho záber sa týka dejín Mezopotámie (Na počiatku bol Sumer), Egypta (Ich veličenstvá pyramídy), Grécka (Grécky zázrak) aj Ríma (Dejiny písané Rímom) aj najdôležitejších objavov archeológie a literárnych pamiatok staroveku.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Postwar (T. Judt)

Intelektuálna história povojnovej Európy, ktorá sa snaží vysvetliť povojnový vývoj v kontexte myšlienok a filozofie, ktoré v tej dobe existovali (alebo i o tom, že keď niekto na vlastnej koži zažije španielsku občiansku vojnu a nacistickú okupáciu, tak sa pre neho podnecovanie násilia stáva prirodzenou stratégiou presadzovania myšlienok). Ukážka histórie, ktorá sa snaží syntetizovať materiál zo širokého obdobia a dať mu zmysel.  

Viac info
Web a blog

ArchDaily

ArchDaily je jednou z najväčších web stránok o súčasnej architektúre. Taktiež obsahuje články o stavbách legendárnych klasikov.  

Viac info
Film, video, kniha

Sofiin svet (J. Gaarder)

Ak vo voľnom čase čítaš beletriu a baví ťa učiť sa nové veci prostredníctvom príbehu, skús siahnuť po tejto kultovej knihe. Sofiin svet je pútavý a vtipný román, ktorý odhaľuje dejiny filozofie prostredníctvom príbehu o dievčati, ktoré začne dostávať záhadné listy od tajomného pisateľa.  

Viac info
Sústredenia a semináre

Night Of Chances

Nigh of Chances Technology je podujatie pre všetkých vysokoškolákov a stredoškolákov, ktorí chcú stretnúť expertov z najvýznamnejších firiem na Slovensku, ktorí sa s nimi podelia o svoje skúsenosti. https://nightofchances.sk

Viac info