MRUniversity

Krátke ale poučné on-line prednášky o základných konceptoch ekonómie pri ktorých si precvičíš angličtinu. Môžeš ich pozerať na ich vlastnom webe alebo cez Youtube kanál.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Svet častíc – slovenský portál nielen o časticovej fyzike

Ak si na strednej a ťa baví časticová fyzika, tento portál by mal byť tvojou prvou zastávkou! Web je v slovenčine a ponúka množstvo zaujímavých informácií a hlavne tipov na príležitosti vo fyzike pre stredoškolákov - vedel alebo vedela  si napr. o letnom campe v CERN-e? :) Nie? Tak šup na:

Viac info
Film, video, kniha

Chvála psychoterapie (I. D. Yalom)

Jeden z najznámejších stále žijúcich terapeutov píše o vlastných skúsenostiach z praxe a píše ju aj pre budúcich terapeutov – nielen o zmysle terapie ako takej, ale aj o rôznych postupoch pri terapii, ktoré sa ukázali ako efektívne.  

Viac info
Z iného súdka

Res Publica Romana

Kooperatívna spoločenská hra, ktorá z teba urobí na chvíľu rímskeho senátora. Tvojim cieľom je stať sa diktátorom, ale musíš si dať pozor na ostatné strany v senáte, ktoré majú podobné úmysly. Aj keď stojíš proti nim, musíte spolupracovať na ochrane Ríma pred vonkajším a vnútorným nepriateľom – či už je to kartáginsky vojvodca Hannibal, vzbúrený gladiátor Spartakus alebo konšpirátor Katilína. Hra si získala popularitu svojim dôrazom na realizmus – kým ju dohráte, naučíte sa čo-to o rímskych dejinách.  

Viac info
Film, video, kniha

451° Fahrenheita

Toto dielo nás núti zamyslieť sa nad otázkou dôležitosti názoru jednotlivca, či úlohy umenia a kultúry v našej spoločnosti. Odhaľuje pohľad na konzumnú spoločnosť budúcnosti, v ktorej panujú prísne pravidlá. Každého, kto prejaví odklon od skupinového myslenia a tieto pravidlá poruší, postihne krutý trest. V tomto zriadení je zakázané čítanie literatúry a požiarnici, ktorí kedysi hasili ohne, teraz spaľujú knihy. Požiarnik Montag jedného dňa poruší zákaz a namiesto spálenia si knihu prečíta. Ako zareagujú jeho najbližší? Aký bude trest?  

Viac info