MRUniversity

Krátke ale poučné on-line prednášky o základných konceptoch ekonómie pri ktorých si precvičíš angličtinu. Môžeš ich pozerať na ich vlastnom webe alebo cez Youtube kanál.

http://www.mruniversity.com/

https://www.youtube.com/channel/UCnkEhPBMZcEO0QGu51fDFDg

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Naučte sa C++ za 21 dní

Ak o C++ ešte nič nevieš a chceš to zmeniť, toto je jedna z najlepších kníh, s ktorou môžeš začať. Užitočné programy budeš môcť vytvárať akonáhle si osvojíš základy tohto jazyka.  

Viac info
Klub, krúžok, kurz

Astronomický klub Bratislava

Astronomický klub Bratislava získal v roku 2009 čestné uznanie s plaketou Slovenskej astronomickej spoločnosti pri Slovenskej akadémii vied za významný príspevok k propagácií a rozvoju amatérskej astronómie v Bratislave. Je to klub pre mladých, aj starších študentov so záujmom o astronómiu. Webová stránka klubu obsahuje fórum a informácie týkajúce sa prednášok od iných študentov, ale aj od profesionálov.  

Viac info
Film, video, kniha

Montaillou (E. Le Roy Ladurie)

História malej pyrenejskej dedinky v roku 1205 postavená na štúdiu inkvizičných záznamov nám pomáha pochopiť mentalitu (pomerne sofistikovaného) dedinčana na začiatku 13. storočia. Ukazuje, ako sa dajú využívať historické zdroje k rekonštrukcii života vo veľmi špecifickej destinácií a období.  

Viac info
Súťaž

Talent, umenie, kumšt

Ak si rád niečo vo voľnom čase navrhuješ alebo vyrábaš, skús sa zapojiť do tejto súťaže. Môžeš zaslať svoj výtvarný návrh šperku alebo hotový výrobok. Cieľom súťaže je vzbudiť u žiakov umeleckú tvorivosť, prejaviť zmysel pre fantáziu a estetické cítenie. Odmenou sú peňažné ceny.  

Viac info