Moneyball (2012)

Ako sa začala kvalita hráčov v bejzbale posudzovať kvantitatívnymi metódami. V hlavnej úlohe skvelý Brad Pitt s nomináciou na Oscara.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Sústredenia a semináre

Night Of Chances Engineering

Využi príležitosť učiť sa od expertov, zistiť, kam smerujú najväčšie strojárske firmy a otestovať si svoje vedomosti v praxi. #NOC je podujatie, ktoré ťa spojí s realitou.

Viac info
Z iného súdka

Európska noc výskumníkov

Každoročný projekt organizovaný v šiestich slovenských mestách zameraný na priblíženie vedy a techniky širokej verejnosti. Projekt beží už 10 rokov a láka čoraz viac ľudí. Návštevníci si môžu vyskúšať vlastnoručne robiť pokusy od chromatografie, cez testovanie krvi, až po 3D tlačenie.  

Viac info
Súťaž

Korešpondenčný seminár z chémie

Individuálna súťaž, prebieha celoročne. Riešia sa úlohy z chémie a sú zostavené aj z oblastí, ktoré sa bežne na stredných školách nevyučujú a môžu vyzerať na prvý pohľad ťažké. Cenou pre najlepších študentov je letné sústredenie, ktorého náplňou sú prednášky, cvičenia, exkurzie, múzeá či turistika. Tam spoznáš nových kamarátov, v budúcnosti možno spolužiakov na vysokej škole. Úspešní riešitelia získajú aj certifikát, ktorí ich oprávňuje k štúdiu odboru chémia na Prírodovedeckej fakulte UK bez prijímacích skúšok. Momentálne má seminár pauzu, oplatí sa však stránku sledovať, organizátori avizovali napr. možné opätovné rozbehnutie v školskom roku 2015/2016 (facebook: https://www.facebook.com/groups/235244646534130/).  

Viac info
Film, video, kniha

Na počiatku bol Sumer, Ich veličenstvá pyramídy, Grécky zázrak, Dejiny písané Rímom (V. Zamarovský)

Vojtech Zamarovský napísal širokú škálu informatívnych kníh s historickou tematikou, z ktorých sa dozviete pútavou formou o tých najdôležitejších udalostiach starovekého sveta. Jeho záber sa týka dejín Mezopotámie (Na počiatku bol Sumer), Egypta (Ich veličenstvá pyramídy), Grécka (Grécky zázrak) aj Ríma (Dejiny písané Rímom) aj najdôležitejších objavov archeológie a literárnych pamiatok staroveku.  

Viac info