Moneyball (2012)

Ako sa začala kvalita hráčov v bejzbale posudzovať kvantitatívnymi metódami. V hlavnej úlohe skvelý Brad Pitt s nomináciou na Oscara.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Klub, krúžok, kurz

Základná umelecká škola

Pre každého začínajúceho umelca je veľmi dôležité rozvíjať sa, učiť sa nové veci a vytvárať si okolo seba sieť ľudí, s ktorými je zábava tvoriť. Najjednoduchší spôsob, ako získať toto všetko na jednom mieste je prihlásiť sa do niektorej ZUŠ, ktoré ponúkajú širokú ponuku odborov a učiteľov, ktorí ti pomôžu s tvojím umeleckým rastom.  

Viac info
Film, video, kniha

SuperFreakonomics (S. Levitt)

Superfreakonomics znovu spochybňuje spôsob, ako premýšľame, a skúma skrytú stranu všetkého s otázkami ako : Prečo sú doktori tak zlý v umývaní rúk? Prečo by si mal samovražedný terorista kúpiť životnú poistku? Ako zabrániť tomu, aby vám dom neodniesol hurikán? Čo majú hurikány, infarkty a smrti na diaľniciach spoločného? Majú ľudia prirodzene sklony k altruizmu alebo k sebectvu? Ako môžeme najúčinnejšie zastaviť skleníkový efekt? Knihu môžeš nájsť preloženú aj do slovenčiny. http://www.martinus.sk/?uItem=115220 http://www.amazon.com/SuperFreakonomics-Cooling-Patriotic-Prostitutes-Insurance/dp/0060889586

Viac info
Web a blog

Horrible Histories

Aj vy ste ako malí radi čítali knižky zo série Hrôzostrašná história? Ak áno, tak na to určite doteraz radi spomínate, ak nie, tak vedzte, že tieto knihy podávajú zábavným spôsobom pútavé informácie z dejín. BBC si trúfli vyrobiť na základe tejto série pár vtipných skečov, ktoré vás isto zaujmú.  

Viac info
Súťaž

Olympiáda Mladý účtovník

Olympiáda Mladý účtovník je celoštátna súťaž pre študentov stredných škôl a obchodných akadémií v účtovníctve. Jej cieľom je zvyšovanie prestíže účtovníctva ako odborného predmetu a zároveň motivácia študentov pri štúdiu účtovnej problematiky. http://csr.etrend.sk/projekty-stredne-skoly/olympiada-mlady-uctovnik.html http://www.kros.sk/olympiada#olympiada

Viac info