Moderní dejiny

Portál Moderní dejiny je určený učiteľom aj študentom, ktorí sa zaujímajú o históriu. Špecializuje sa na dejiny 20. a 21. storočia. Okrem nových objavov sa tu dočítaš aj o rôznych prebiehajúcich konferenciách, festivaloch a súťažiach, vďaka čomu budeš stále v obraze.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Video o svete bez kovov

Video o tom, ako by vyzeral svet bez kovov.  

Viac info
Súťaž

Olympiáda ľudských práv

Zaujímaš sa o ľudí, o ich práva a o tom ako ich chrániť? Veríš, že rešpekt a dôstojnosť si zaslúži každý jeden z nás? Tak neváhaj a zapoj sa do olympiády, kde to ukážeš! Nájdeš tam trochu z filozofie, práva aj politiky.

Viac info
Film, video, kniha

Einstein: Jeho život a vesmír (W. Isaacon)

Walter Isaacon aj v biografii Alberta Einsteina nezaprel svoj neuveriteľný spisovateľský um, a tak nám neuveriteľným spôsobom prináša pohľad do osobného života, jedného z najznámejších géniov od útleho detstva. Walter Isaacon pracoval pri písaní tejto knihy s množstvom osobnej korešpondencie, ale aj rozhovormi s ľuďmi, vďaka čomu má čitateľ možnosť preniknúť do osobného života Alberta Einsteina vrátané jeho osobných problémov, pohľadu na náboženstvo a filozofiu.  

Viac info
Súťaž

Expedice Mars

Expedice Mars je unikátna medzinárodná československá súťaž pre mladých záujemcov o kozmonautiku, astronómiu a ďalšie vedné odbory pre súťažiacich vo veku 13 až 18 rokov. Odmenou pre najlepších súťažiacich je účasť na simulovanom lete na Mars. Študent si volí odbornosť (inžinier, architekt, lekár, astronóm, dokumentarista). Dvaja najlepší z každej odbornosti sa prebojujú do víťaznej posádky, ktorá absolvuje simulovaný let do vesmíru v Belgicku.  

Viac info