Mladí reportéri pre životné prostredie

Namotaj spolužiakov a staňte sa spolu mladými reportérmi pre životné prostredie. Posvietite si spoločne na environmentálne témy, ktoré trápia tvoj región –  jednak z odborného pohľadu, ale aj z pohľadu miestnych úradov, firiem či občanov.  Vybranú tému aj jej riešenie potom spracujete ako ozajstní reportéri. Budete mať aj vlastný novinársky preukaz, s ktorým sa dostaneš na rôzne odborné workshopy a exkurzie. Profesionálnou záštitou programu je Slovenský syndikát novinárov, takže kvalitka zaručená 🙂

 

http://www.mladireporteri.sk/

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Microsoft Imagine Cup

Imagine Cup je celosvetový technologický program a zároveň aj súťaž pre študentov. Študenti zo všetkých odborov majú príležitosť budovať tímy a pomocou kreativity, nadšenia a vedomostí v oblasti technológií vytvárať aplikácie, hry a integrované riešenia, ktoré môžu zmeniť spôsob, akým žijeme, pracujeme a hráme sa.  

Viac info
Z iného súdka

Noc výskumníkov

Noc výskumníkov je každoročná akcia koncom septembra, kde môžeš prísť a uvidieť, čo vedci a inžinieri robia naživo a porozprávať sa s nimi. Sú zapojené mnohé mestá, vrátane Bratislavy, Košíc, Žiliny, Banskej Bystrice a Tatranskej Lomnice.  

Viac info
Pobyty v zahraničí

Stanford Summer Institutes

Stanford Summer Institutes sú trojtýždňové intenzívne letné školy pre študentov vo veku od 11 do 17 rokov poskytujúce špičkové kurzy z oblastí modernej fyziky ako relativita, kvantová mechanika, časticová fyzika a štúdia základných experimentov modernej fyziky, ktoré navždy zmenili jej tvár.  

Viac info
Web a blog

Mark

Medzinárodný časopis Mark sa zaoberá najmä vnímaním najnovšej architektúry stojacej na zrode nového milénia. Skúma hranice architektúry v súvislosti s budúcnosťou.  

Viac info