Mladí reportéri pre životné prostredie

Namotaj spolužiakov a staňte sa spolu mladými reportérmi pre životné prostredie. Posvietite si spoločne na environmentálne témy, ktoré trápia tvoj región –  jednak z odborného pohľadu, ale aj z pohľadu miestnych úradov, firiem či občanov.  Vybranú tému aj jej riešenie potom spracujete ako ozajstní reportéri. Budete mať aj vlastný novinársky preukaz, s ktorým sa dostaneš na rôzne odborné workshopy a exkurzie. Profesionálnou záštitou programu je Slovenský syndikát novinárov, takže kvalitka zaručená 🙂

 

http://www.mladireporteri.sk/

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

TED

TED prináša zaujímavé videá z prednášok svetových alebo aspoň skutočne inšpiratívnych expertov na ich oblasť. Odporúčame najmä inšpiratívne videá z Technology, Education and Design.  

Viac info
Web a blog

History web

History web je slovenská stránka venovaná histórii. Pravidelne tam vychádzajú články jednak o novinkách v oblasti histórie, ale aj o starších veciach, ktoré sa oplatí sledovať.  

Viac info
Film, video, kniha

Obrana Sokratova (Platón)

Ako určite vieš, Sokrata postretol nedobrý osud. Mocným v Aténach bol svojím hľadaním pravdy veľmi nepohodlný, a tak ho odsúdili na smrť. Asi ale nevieš, čo povedal Aténčanom pred súdom a svojim najbližším žiakom tesne pred smrťou. Ak to chceš vedieť, prečítaj si Obranu Sokratovu.  

Viac info
Film, video, kniha

Ja, robot

Jeden zo základných filmov s tematikou umelej inteligencie voľne inšpirovaný poviedkami Isaaca Asimova.  

Viac info