Medicínske blogy

Ak chceš ísť na medicínu, dobrý obrázok si vieš spraviť vďaka blogom. Okrem užitočných rád k prijímačkám a prvému ročníku ti priblížia napríklad systém výučby na jednotlivých fakultách.

LF MU:
http://odhodlanamedicka.blogspot.com/
http://zezivotamedicky.blogspot.com/

1. LF UK Praha:
http://medickysrdcem.blogspot.com/

2. LF UK Praha:
http://medi-novicka.blogspot.com/

LFP:
http://omylemmedikem.blogspot.com/

LFHK:
http://jednounohouvprusvihu.blog.cz/
http://medik-hk.blogspot.com/

LF UP:
http://jenommedik.blog.cz/

LF UK Bratislava:
http://zivot-medicky.blogspot.com/

LF UPJŠ Košice:
http://fascinatedmedgirl.blogspot.com/

JLF UK Martin:
http://blog-medika.blogspot.com/2015/08/jlf-uk-martin.html

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Novinky z Európskej únie

Či už sa budeš v budúcnosti pohybovať v európskom priestore, alebo ťa tvoje kroky zavedú aj na ďalšie kontinenty, mal by si mať dobrý prehľad o Európskej únii a o tom, ako funguje a akým projektom sa venuje. http://www.politico.eu http://www.voxeurop.eu/en http://europskydialog.eu  

Viac info
Film, video, kniha

Minority Report

Film Stevena Spielberga o technológiách, a vo všeobecnosti, o budúcnosti.  

Viac info
Film, video, kniha

NEZkreslená věda

Polial by ťa zaujímalo z čoho je diamant alebo ako funguje atómová elektráreň tak určite neváhaj a bež to zistiť spolu s Akadémiou vied Českej republiky. Krátke animované videá tematicky zamerané na vedu.

Viac info
Súťaž

Create&Control

Projekt Create & Control je jedinečnou príležitosťou pre stredoškolákov nahliadnuť do sveta vysokej politiky a spravovania štátu z pohľadu tých, ktorí vládnu.  V súťaži sa účastníci stretnú so širokou škálou zadaní a úloh, ktoré napodobňujú riadenie štátu, ale zároveň ponúkajú možnosť pracovať s aktuálnymi svetovými problémami. Národné problémy sú výsledkom správy vlastného štátu, kde tímy majú za úlohu vyriešiť krízu, reagovať na kritickú situáciu a podobne, pričom ich riešenia sú hodnotené známymi menami v oblasti politiky.  Svetové problémy majú študentov preniesť z povinností riadenia štátu a miesto toho im umožniť kriticky uvažovať  nad svetovými problémami, ako sú ekologické či sociálne krízy. Medzinárodné problémy sú hlavnou témou summitov, ktoré sa odohrávajú 3-krát do roka. Delegácie tímov z celého Slovenska si tu majú možnosť vyskúšať modelové zasadnutie OSN za prítomnosti porotcov z politického prostredia. Výsledky medzištátnych rokovaní, návrhov na riešenie svetových problémov a vnútroštátnych riešení posúdia odborníci z branže, ktorí po skončení súťaže vyberú tímy, ktoré zvládli svoje povinnosti najlepšie a riešili problémy najefektívnejšou cestou. Po minulé roky to bola napr. bývalá premiérka Iveta Radičová, europoslanec Ivan Štefanec a mnoho iných.

Viac info