Maturita z umenia a kultúry, dejín umenia a estetiky

Táto kniha ponúka stručne zhrnuté všetko, čo by si mal vedieť k maturite z umeleckého predmetu.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Blog Paula Krugmana

Paul Krugman je komentátor New York Times a nositeľ Nobelovej ceny 2008.  

Viac info
Web a blog

O médiách

Stránka slovenskej novinárky Miroslavy Kernovej sa snaží nezávisle informovať o prešľapoch slovenských médií a prinášať exkluzívne informácie a komentáre z ich zákulisia.  

Viac info
Na leto

Podujatia organizované INESS

V minulosti INESS organizovalo podujatia, na ktorých ti odporúčame sa zúčastniť, tak možno pozri ako to vyzerá tento rok, keďže ich podujatia nie sú pravidelné.   The Liberty Camp: 5 dňové vzdelávacie podujatie s medzinárodnou účasťou, pre účastníkov od 17 rokov. Predmetom diskusií neboli len súčasné ekonomické problémy vyspelého sveta, ale aj význam slobody v živote jednotlivca a spoločnosti.   Na kempe sa diskutovalo na témy ako: Je intelektuálne vlastníctvo skutočne vlastníctvom? Dôjde k rozpadu Eurozóny? Čo chýba v učebniciach ekonomických škôl? Čo sa musí zmeniť, aby trh mohol byť označený za voľný?   Podnikateľský kemp s podporou Nadácie Pontis: Na podnikateľskom kempe sa od skúsených profesionálov z odboru dozvieš o rôznych praktických aspektoch podnikania, ako napríklad financovanie, dane, predaj, marketing, obchodné spory, či ako napísať podnikateľský plán alebo riešiť mimoriadne situácie.. http://www.iness.sk/lec/about.php http://www.iness.sk/kemp/

Viac info
Film, video, kniha

Examined life

Zamyslenia o svete od súčasných filozofických hviezd ti skvele predstavia aktuálne pohľady na svet a otázky, ktoré nás trápia.  

Viac info