Matboj

Máš chuť porovnať si svoje sily s ostatnými matematikmi v napínavej atmosfére? V tom prípade je Matboj pre teba ideálnou voľbou! Matboj je súťaž v rýchlostnom počítaní a je určený žikov ZŠ (5.-9. roč.) aj OG (príma-kvarta). Počas súťaže sa tímy snažia vyriešiť čo najviac príkladov v čo najkratšom čase a poraziť tak ostatných. Odmenou pre tri najlepšie družstvá je možnosť zúčastniť sa na sústredení korešpondenčného semináru Strom.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Na počiatku bol Sumer, Ich veličenstvá pyramídy, Grécky zázrak, Dejiny písané Rímom (V. Zamarovský)

Vojtech Zamarovský napísal širokú škálu informatívnych kníh s historickou tematikou, z ktorých sa dozviete pútavou formou o tých najdôležitejších udalostiach starovekého sveta. Jeho záber sa týka dejín Mezopotámie (Na počiatku bol Sumer), Egypta (Ich veličenstvá pyramídy), Grécka (Grécky zázrak) aj Ríma (Dejiny písané Rímom) aj najdôležitejších objavov archeológie a literárnych pamiatok staroveku.  

Viac info
Z iného súdka

Progressbar

Je to priestor ktorého cieľom je poskytovať inovatívnu platformu pre stretávanie sa s ľuďmi a výmenu informácií pre tých, ktorí sa zaujímajú o hacking, 3D tlač, elektroniku, arduino, programovanie a mnohé ďalšie.  

Viac info
Film, video, kniha

Marie Curie (L. Lemire)

Životopis ženy, ktorej život poznačil nielen svetový vedecký úspech, ale aj náhly odchod milovaného manžela.  

Viac info
Pobyty v zahraničí

Youth Folk High Schools

Danish Folk High Schools nie sú klasickými „high schools“, ale modernými neformálnymi vzdelávacími inštitúciami. Ponúkajú niekoľkomesačné štúdium v odboroch ako dejiny, umenie, hudba, film, divadlo, fotografia či filozofia, ktoré sú skvelou prípravou (nielen) na štúdium a kariéru v médiách.   Kurzy určené pre študentov vo veku 16-19 rokov ponúkajú školy pod názvom Youth Folk High Schools. Grantová schéma Európskej únie pre tento program poskytuje slovenským študentom možnosť štipendia, ktoré pokryje väčšinu výdavkov.   Viac informácií o študijných programoch a štipendiách nájdeš na SAIA alebo priamo na webstránkach jednotlivých škôl. Školy: http://www.danishfolkhighschools.com/ http://www.euh.dk/welcome-to-euh/ http://www.uhr.dk/engelsk/ Štipendiá: http://www.ipc.dk/apply/financial-support/iu-grant-scheme/ http://granty.saia.sk/Pages/ProgramDetail.aspx?Program=254

Viac info