Ľudský mozog: 50 myšlienok, ktoré by ste mali poznať

Ak ťa zaujíma neurológia a záhady ľudského mozgu , toto je kniha,ktorý by si rozhodne nemal vynechať.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Monty Python: Zmysel života

Monty Python s ich nenapodobniteľným britským humorom hľadajú odpoveď na jednu zo základných filozofických otázok – čo je zmyslom života? Na príbehoch viacerých výstredných postáv, ktoré zväčša čelia veľkej osamelosti, odcudzenosti a absurdite sveta, nám Monty Python odhaľujú svoj vlastný pohľad na svet, ktorý nemusí byť ani zďaleka taký humorný, akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať.  

Viac info
Sústredenia a semináre

European Architecture Students Assembly

EASA každé leto organizuje letnú školu pre 500 mladých architektov z 50 krajín Európy vždy na inom mieste. V roku 2015 to bolo na Malte. Je to pravidelný dvojtýždňový festival rôznych workshopov, prednášok, sociálnych interakcií a zaujímavých zážitkov. http://easaitalia.altervista.org/ https://en.wikipedia.org/wiki/European_Architecture_Students_Assembly

Viac info
Súťaž

Klokan

Matematický Klokan je súťaž, ktorú si pamätáš pravdepodobne ešte zo základnej školy. Je to hravá testová súťaž, ktorá sa zaslúžene teší veľkej obľúbenosti medzi žiakmi aj učiteľmi. Súťažiaci riešia sadu úloh rôznej náročnosti v obmedzenom čase. Nestačí však byť len dobrým matematikom, musíš byť aj rovnako dobrý taktik, aby si v prípade, že nestihneš vyriešiť všetky úlohy (čo sa ti s najväčšou pravdepodobnosťou stane) zvážil, či sa ti oplatí tipovať alebo nie. Za nesprávne odpovede sa totižto nemilosrdne strhávajú body.  

Viac info
Web a blog

Archiweb

Výborná stránka zahrňujúca českú a slovenskú, rovnako ako aj svetovú architektúru. Články sú prehľadne rozdelené podľa štýlov, štátov či architektov. Stránka taktiež obsahuje blog, zoznam literatúry a zaujímavé diskusie.  

Viac info