Lomihlav

Lomihlav je súťaž štvorčlenných družstiev žiakov siedmeho až deviateho ročníka alebo sekundy až kvarty reprezentujúcich svoju školu. Ich úlohou je čo najlepšie vyriešiť 20 matematických úloh, 5 hlavolamov a 5 hádaniek.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Z iného súdka

UNIMAK: Ako na univerzitné štúdium v zahaničí

Výber vysokej školy bude patriť popri maturitách k najdôležitejším momentom tvojho posledného ročníka na strednej. Okrem štúdia doma či v Čechách máš však otvorené dvere aj do celého sveta.
Ak ťa láka zahraničie, je potrebné si zháňať informácie čo najskôr. Jednou z možností je skvelo spracovaná stránka Unimak od slovenských a českých vysokoškolákov študujúcich na zahraničných školách, ktorí ti s radosťou poskytnú dôležité informácie a možno aj pomôžu dostať sa na tvoju vysnívanú univerzitu. Prihlasovací proces na zahraničné univerzity sa jemne odlišuje od toho českého a slovenského a vyžaduje omnoho viac dokumentov, ako aj záujem zo strany študenta. Práve na stránkach Unimaku nájdeš kopu užitočných rád, napríklad, ako správne napísať motivačný list, alebo aké možnosti financovania štúdia sú dostupné pre slovenských a českých študentov.

Viac info
Z iného súdka

The Economist

The Economist patrí medzi najprestížnejšie médiá zaoberajúce sa svetom ekonomiky a financií. Jeho čítaním si nielen zlepšíš obzory, ale aj angličtinu, ktorá je v prípade The Economistu na naozaj dobrej úrovni.   Online študentské predplatné je od €2.59 do €2.75 na týždeň.  

Viac info
Web a blog

Learning With Text

Tento jedinečný program slúži na efektívne a prehľadné učenie sa slovíčok z cudzojazyčných textov podľa tvojho výberu. S prekladom slovíčok ti pomôžu online slovníky a pri trénovaní čítania zase audio stopa. Význam slovíčok, ktoré si sa naučil si program zapamätá a v novom texte farebne odlíši, ktoré slovíčka sú pre teba známe a ktoré úplne nové. Je potrebné si ho nainštalovať a postupovať podľa návodu na stránke. Ešte predtým si však určite pozri toto vysvetľujúce video, ktoré ťa presvedčí o tom, aký výnimočný software Learning with text je: https://www.youtube.com/watch?v=QSLPOATWAU4 . http://lwt.sourceforge.net/

Viac info
Na leto

Letavy

Letný tábor umenia Letavy ponúka už 30 rokov nezabudnuteľný zážitok všetkým tvorivým nadšencom umenia. Letavy sú jedinečným tvorivým týždňom, stráveným uprostred krásnej slovenskej prírody, počas ktorého objavíte, podporíte alebo zdokonalíte svoj umelecký talent a tiež získate veľa nových priateľov. Zažijete inšpiratívne debaty dlho do noci, večerný program nabitý koncertmi a predstaveniami špičkových umelcov a budete sa podieľať na vytvorení tak svojho, ako aj spoločného diela v jednej z rôznorodých dielní (výtvarné, divadelné, tanečné, hudobno-textárske) pod vedením renomovaných lektorov (Jana Oľhová, Daniel Hevier, Martin Geišberg).  

Viac info