Lomihlav

Lomihlav je súťaž štvorčlenných družstiev žiakov siedmeho až deviateho ročníka alebo sekundy až kvarty reprezentujúcich svoju školu. Ich úlohou je čo najlepšie vyriešiť 20 matematických úloh, 5 hlavolamov a 5 hádaniek.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Ohniska napětí ve světě (M. Šlachta)

Kompaktný a stále aktuálny prehľad lokálnych a regionálnych geopolitických konfliktov, ich príčin a perspektív vývoja (Afganistan, Palestína, Irak, Kašmír, predkaukazská a zakaukazská oblasť, Srí Lanka a ďalšie).  

Viac info
Web a blog

Web Of Science

Najväčší svetová výskumná spravodajská platforma.  

Viac info
Film, video, kniha

Ako sa nestať pacientom

Zbierka vtipných a elegantných článkov z pera českého lekára Jana Hnízdila, ktorý je presvedčený o tom, že okrem predpisovania liekov by sa lekári mali pozerať na pacientov celostne a hľadať širšie príčiny a súvislosti ich chorôb.

Viac info
Súťaž

ZAMUN/ESMUN

ZAMUN, podobne ako BratMUN, je akademická simulácia zasadnutia OSN v anglickom jazyku so zameraním na podnecovanie vzdelávania a diskusie o súčasných problémoch a výzvach v medzinárodných vzťahoch a diplomacii. Najnovšie vznikla aj jej španielska verzia s názvom ESMUN a francúzska verzia s názvom FRAC.   ZAMUN sa najbližšie bude konať 21.-23.aprila v Žiline.  

Viac info