Lincoln

Životopisný film špičkového režiséra Stevena Spielberga sa pokúša odhaliť politické zákulisie obrovskej snahy Abrahama Lincolna presadiť jeden jediný zákon, ktorý zmenil Ameriku.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Sofia

Sofia je esejistická súťaž vo filozofii pre stredné školy, ktorú organizuje Kolégium Antona Neuwirtha. Každý rok vyhlasuje tím Sofie jednu provokatívnu otázku, na ktorú treba odpovedať v štýle akademickej eseje. Dvadsať finalistov súťaže sa stretne zvyčajne v apríli na finálovom víkende so Sofiou, ktorý pozostáva z interaktívnych seminárov, diskusií, nadväzovania nových priateľstiev a vyhodnotenia súťaže.  

Viac info
Súťaž

PRASK

PRASK je súťaž určená pre všetkých základoškolákov, ktorých zaujíma matematika, informatika, chceli by sa naučiť programovať alebo len radi rozmýšľajú a prijímajú výzvy. Zameraná je hlavne pre siedmakov a starších, môžete ju však riešiť aj keď ste v nižšom ročníku. Súťaž je organizovaná študentami informatiky na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky na Univerzite Komenského a je jednou z mnohých aktivít občianskeho združenia Trojsten.   https://prask.ksp.sk/

Viac info
Z iného súdka

Kurz rýchleho čítania

Zeefektívni svoje čítanie pomocou tohto jedinečného kurzu. Naučíš sa skenovať, čítať rýchlejšie a v budúcnosti tak ušetríš veľa času keďže písmenká sú skutočne všade :)

Viac info
Web a blog

FMFI channel

Niektoré nahraté vysokoškolské alebo populárne prednášky z matematiky, fyziky a informatiky fakultou FMFI v Bratislave.  

Viac info