Let’s Make Money

Ako to, že za peniaze dostaneme úrok? Kto sú dlžníci a čo robia, že vedia zaplatiť dosť aby zarobila banka a ostalo aj na náš úrok? Môžu peniaze zarábať za nás? Načasovanie filmu tesne po globálnej kríze nemohlo byť lepšie.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Crash Course Psychology

Jeden z najlepších dôvodov naučiť sa/precvičiť si angličtinu. Pútavé videá podávajú prehľad základných tém v psychológii. Vtipné a bez toho, aby robili kompromisy s odbornosťou!  

Viac info
Film, video, kniha

Struktura vědeckých revolucí (T. Kuhn)

Jedna z najpredávanejších filozofických kníh napísaná pútavým štýlom nás pozýva rozmýšľať o vede a o tom, či existuje niečo ako vedecký pokrok.  

Viac info
Súťaž

Slovenská debatná liga

Nauč sa myslieť kriticky, prezentovať svoje názory, obhajovať ich a efektívne získavať informácie. SDA je výborná príležitosť získať široký prehľad v rôznych témach spoločenského života ale i hlbšie vedomosti vo vybraných politicko-ekonomických témach. Ide o súťaž školských tímov, kde ti najlepší sa môžu dostať reprezentovať Slovensko aj na medzinárodné súťaže.  

Viac info
Súťaž

Matematická olympiáda (+IMO, MEMO)

Tu už začína “vyššia” matematika. Ide o podobný koncept ako na základnej škole, no úlohy ťa na jednej strane poriadne preveria, na strane druhej ti ukážu krásu matematiky v jej pravej, nefalšovanej podobe. Od školských kôl po celoslovenské budeš riešiť sériu napínavých úloh z rôznych zákutí matematiky ako geometria, pravdepodobnosť či algebra. Čerešnička na záver - najlepší riešitelia dostanú možnosť zúčastniť sa špeciálnych sústredení a cestovať na celosvetové kolá (IMO a MEMO) do atraktívnych destinácií (Hong Kong, Singapúr, atď). http://www.skmo.sk http://www.imo-official.org  

Viac info