Leto s Trojstenom

Chceš sa posunúť míľovými krokmi dopredu vo svete fyziky, matematiky či programovania, spoznať množstvo nových ľudí a naučiť sa pri tom veľa nového a užitočného? Tak určite nevynechaj LETO s TROJSTENOM! Láka ťa naozaj porozumieť fyzike v úplne inej hĺbke a rozsahu? Chceš porozumieť umelej inteligencii? Chceš raz vedieť programovať tak, že budeš môcť pracovať v tých najlepších slovenských izahraničných firmách? Chceš vedieť veci, o ktorých ti všetci vravia, že ešte nie sú pre teba? Práve pre teba sú tu tri dvojtýždňové letné školy!
Ak nechceš tráviť leto na letnej škole, ale radšej si oddýchnuť niekde blízko peknej prírody, je tu pre teba letný tábor Trojstenu. Zaži sedemdňový tábor s cieľom naučiť ťa čo-to z matematiky, fyziky a informatiky, spoznať ľudí s podobnými záujmami ako máš ty a popri všetkom sa aj poriadne zabaviť. Okrem množstva odborných a populárnych prednášok na teba čakajú netradičné športy, rôzne zážitkové hry, šifrovačka či iné dobrodružné a príjmené aktivity.
Prihlásiť sa môžeš na https://leto.trojsten.sk
  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Discovere.org

Portál pre inšpiráciu v inžinierstve s videami, aktivitami a odkazmi na ďalšie stránky.  

Viac info
Film, video, kniha

Postwar (T. Judt)

Intelektuálna história povojnovej Európy, ktorá sa snaží vysvetliť povojnový vývoj v kontexte myšlienok a filozofie, ktoré v tej dobe existovali (alebo i o tom, že keď niekto na vlastnej koži zažije španielsku občiansku vojnu a nacistickú okupáciu, tak sa pre neho podnecovanie násilia stáva prirodzenou stratégiou presadzovania myšlienok). Ukážka histórie, ktorá sa snaží syntetizovať materiál zo širokého obdobia a dať mu zmysel.  

Viac info
Film, video, kniha

Philadelphia

Brilantný právnik zistí, že má AIDS a firma ho kvôli tomu vyhodí. Nevzdá sa a ide bojovať za spravodlivosť.

Viac info
Web a blog

Ostium

Slovenský časopis o humanitných vedách Ostium je dostupný na internete. Poslúži ti ako užitočný prehľad o témach, ktoré zaujímajú akademikov, vedcov a filozofoch v našich končinách.  

Viac info