Leto s Trojstenom

Chceš sa posunúť míľovými krokmi dopredu vo svete fyziky, matematiky či programovania, spoznať množstvo nových ľudí a naučiť sa pri tom veľa nového a užitočného? Tak určite nevynechaj LETO s TROJSTENOM! Láka ťa naozaj porozumieť fyzike v úplne inej hĺbke a rozsahu? Chceš porozumieť umelej inteligencii? Chceš raz vedieť programovať tak, že budeš môcť pracovať v tých najlepších slovenských izahraničných firmách? Chceš vedieť veci, o ktorých ti všetci vravia, že ešte nie sú pre teba? Práve pre teba sú tu tri dvojtýždňové letné školy!
Ak nechceš tráviť leto na letnej škole, ale radšej si oddýchnuť niekde blízko peknej prírody, je tu pre teba letný tábor Trojstenu. Zaži sedemdňový tábor s cieľom naučiť ťa čo-to z matematiky, fyziky a informatiky, spoznať ľudí s podobnými záujmami ako máš ty a popri všetkom sa aj poriadne zabaviť. Okrem množstva odborných a populárnych prednášok na teba čakajú netradičné športy, rôzne zážitkové hry, šifrovačka či iné dobrodružné a príjmené aktivity.
  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Zero Waste

Deväť miliónov ton. To je množstvo odpadov, ktoré vyprodukovalo Slovensko v roku 2014. Z toho 1.8 milióna tony bol komunálny odpad, čo predstavuje 339 kg na obyvateľa za rok. A toto číslo bohužiaľ narastá.Takže jednoducho sa staň aj ty Zero Wasterom a pomôž toto číslo znížiť.

Viac info
Film, video, kniha

Genetic Engineering Will Change Everything Forever

Pozri si vzrušujúci šestnásťminútový výlet do budúcnosti medicíny a genetického inžinierstva.

Viac info
Pobyty v zahraničí

Harvard Summer School

Krátky letný pobyt na Harvarde. Stretneš sa s expertami a profesormi, budúcimi spolužiakmi, vyskúšaš si, ako vyzerá štúdium na Harvarde. A zažiješ veľa skvelých zážitkov!  

Viac info
Film, video, kniha

Inheritance of Rome (Ch. Wickham)

Štúdia o tom, že po páde Ríma nenastala tak temná doba, ako nás o tom renesanční vzdelanci presvedčili, ale že celé Stredozemie, od západu, cez moslimský juh, až po východ, vlastne prevzalo od Rimanov veľmi veľa vecí a stali sa ich prirodzenými nasledovníkmi. Je to ukážkou toho, ako sa historici snažia meniť naše chápanie minulosti, ktoré je často založené na záveroch historikov, ktorí písali pred desiatkami či dokonca stovkami rokov.  

Viac info