Letný tábor Riešok

Riešky nie sú len o počítaní príkladov, ale aj o komunite super ľudí. Vždy v lete organizujú letný tábor pre žiakov druhého stupňa ZŠ, ktorý je okrem množstva záludných úloh, hádaniek a hlavolamov, plný bláznivých hier, pohodových večerov pri gitare a smiechu.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Klokan

Matematický Klokan je súťaž, ktorú si pamätáš pravdepodobne ešte zo základnej školy. Je to hravá testová súťaž, ktorá sa zaslúžene teší veľkej obľúbenosti medzi žiakmi aj učiteľmi. Súťažiaci riešia sadu úloh rôznej náročnosti v obmedzenom čase. Nestačí však byť len dobrým matematikom, musíš byť aj rovnako dobrý taktik, aby si v prípade, že nestihneš vyriešiť všetky úlohy (čo sa ti s najväčšou pravdepodobnosťou stane) zvážil, či sa ti oplatí tipovať alebo nie. Za nesprávne odpovede sa totižto nemilosrdne strhávajú body.  

Viac info
Film, video, kniha

Význam teórie relativity (A. Einstein)

Význam teórie relativity je knihou, ktorá obsahuje štyri prednášky Alberta Einsteina, ktoré odprednášal na Princeton University. Význam teórie relativity je knihou, ktorá sa sanží ukázať prečo sa Albert Einstein neskôr odchýlil od hlavného prúdu fyziky a ukázať pohľad samotného Einsteina na relativitu ako takú.  

Viac info
Súťaž

Google Code Jam

Individuálna online programovacia súťaž pre skúsenejších. https://code.google.com/codejam/ https://www.topcoder.com

Viac info
Web a blog

Acumen

Super online kurzy pre všetkých korí majú chuť zmeniť svet a hľadať riešenia pre sociálne problémy.

Viac info