Letná škola chémie pre učiteľov a žiakov stredných škôl

Letná škola organizovaná Vysokou školou chemicko-technologickou v Prahe, zameraná na prehĺbenie poznatkov ako študentov, tak aj učiteľov chémie stredných škôl, ktorá väčšinou prebieha v auguste.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Slovenský film

Facebook stránka, zameraná na podporu slovenskej filmovej tvorby, poskytujúca prístup k informáciám o domácich projektoch, podujatiach a udalostiach.  

Viac info
Film, video, kniha

Umenie – kultúrny magazín o súčasnom umení na Slovensku

Umenie je kultúrny týždenný magazín z dielne RTVS, ktorý sleduje súčasné dianie v umení a kultúre na Slovensku. Dozvieš sa o všetkom, čo momentálne hýbe naším divadlom, hudbou, výtvarným umením, tancom či filmom.

Viac info
Film, video, kniha

Boh pred súdom

Strhujúci televízny film ideálny pre všetkých, ktorých láka filozofia náboženstva alebo religionistika. Nech to znie akokoľvek zvláštne, pred súdom sa ako obžalovaný ocitá samotný Boh. Uväznení v koncentračnom tábore sa pýtajú: Ak je Boh všemohúci a dobrý, ako je možné, že existuje na svete utrpenie? Ako mohol dopustiť takú ohavnosť, akou je holokaust? Tento film je síce náročnejší na pozeranie, ale je famóznym prehľadom najrôznejších argumentov k tejto téme a skvelou ukážkou toho, ako by mala vyzerať filozofická debata. Dozvieš sa tiež veľa o židovskom náboženstve a histórii.  

Viac info
Web a blog

Futures in engineering?

Stránka pomáha nájsť odpovede na otázky budúcim inžinierom.  

Viac info