Letná škola chémie pre učiteľov a žiakov stredných škôl

Letná škola organizovaná Vysokou školou chemicko-technologickou v Prahe, zameraná na prehĺbenie poznatkov ako študentov, tak aj učiteľov chémie stredných škôl, ktorá väčšinou prebieha v auguste.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Scratch Match

Scratch Match je medzinárodná programovacia súťaž určená pre dievčatá vo veku od 12 do 16 rokov. Spolu so svojimi kamarátkami si v trojčlenných tímoch vytvoria svoj vlastný “Scratch projekt“ (v programovacom jazyku Scratch).Môže to byť počítačová hra, zábavná animácia, alebo príbeh. http://scratchmatch.sk/

Viac info
LEAF

Webinar s UNIMAK: Je štúdium v zahraničí pre mňa?

Miro Gašpárek z UNIMAK ti pri popíjaní rannej kávy na the California Institute of Technology poradí, ako sa rozhodnúť, či študovať doma, alebo odísť do zahraničia. Hovorí pri tom z vlastnej skúsenosti, čo je na nezaplatenie!

Viac info
Film, video, kniha

Prednášky z fyziky – 1,2,3 (R. Feynman)

Feynmanove prednášky z fyziky by nemali chýbať v každej knižnici nadšeného študenta fyziky. Napriek tomu, že boli pôvodne písané ako vysokoškolský kurz fyziky, tak sú prístupné aj stredoškolským študentom, ktorým poskytujú perfektný prehľad fyziky a nenahraditeľnú učebnicu, ktorá nemá náhradu. Feynmanove prednášky sú skvelou prípravou na štúdium na vysokej škole, ale taktiež aj na mnohé odborné fyzikálne súťaže. Feynman vo svojich prednáškach kladie dôraz na pochopenie podstaty fyzikálneho problému a nezaťažuje čitateľa zbytočným matematickým formalizmom. Feynmanove prednášky sú klasikou, v ktorých čitateľ môže spoznať neuveriteľný pedagogický talent a schopnosť prednášať jedného z najvýznamnejších fyzikov dvadsiateho storočia. http://www.feynmanlectures.caltech.edu/ http://www.martinus.sk/?uItem=11019

Viac info
Dobrovoľníctvo

Pridaj sa medzi dobrovoľníkov P-MAT

Neziskovka P-MAT organizuje korešpondenčné semináre pre základné školy. Pomôž juniorom zlepšiť sa v matike či fyzike a sám pri tom získaš neoceniteľné skúsenosti - s organizovaním, komunikáciou... do praxe na nezaplatenie :)  

Viac info