Letná akadémia Discover

„Zaži najlepší týždeň svojho leta!“ alebo šanca rozvinúť svoj talent v atmosfére oxbridge-ských colleges za prítomnosti lektorov  z Oxfordu, Harvardu a iných výborných univerzít.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Quantum Computer in a Nutshell

Film vysvetľuje základné princípy fungovania kvantového počítača, spracovávania dát a ukáže nám inovácie v informatike, ktoré majú potenciál od základu zmeniť vedu.  

Viac info
Súťaž

Original English Prose And Poetry Competition

Táto medzinárodná súťaž v písaní poézie a prózy v anglickom jazyku je určená pre všetkých šikovných študentov, ktorí dokážu skĺbiť svoju originálnu fantáziu a dobré jazykové schopnosti. Vyhodnotenie súťaže je doplnené o kreatívny workshop so zahraničnými lektormi z Bilingválneho gymnázia C.S.Lewisa.  

Viac info
Web a blog

Configuring the World: A Critical Political Economy Approach

V dnešnom svete sú politika a ekonomika nerozlučne prepojené, ale čo je podstatou tejto prepojenosti? Ovplyvňuje ekonomika politiku, alebo naopak? Aké sú prístupné informácie, ktoré umožňujú študovať tieto fenomény, a nakoľko sú dôveryhodné? Aké mocenské vzťahy formujú dnešnú svetovú ekonomiku? Tieto otázky patria medzi hlavné na tomto kurze.  

Viac info
Súťaž

Čepan Workshops

Cena Oskára Čepana je určená vizuálnym umelcom a umelkyniam do 40 rokov, patrí do siete prestížnych súťaží YVAA a na Slovensku. Každoročne sa v septembri konajú workshopy s finalistami tejto prestížnej súťaže v štyroch slovenských mestách - Bratislava, Banská Bystrica, Žilina a Košice. Oplatí sa ti tiež navštíviť Čepan Víkend v Košiciach, kde ťa okrem vyhlásenia víťaza čaká bohatý sprievodný program a afterparty.  

Viac info