Lekári bez hraníc

Prostredníctvom príbehov a osobných výpovedí sa dozvieš o tom, čo riešia lekári v rozvojovom svete.

 

 

 

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Topcoder

Technická komunita spájajúca ľudí z rôznych odvetví, ktorí súťažia, vyhrávajú odmeny a pomáhajú v riešení skutočných problémov.  

Viac info
Film, video, kniha

Letokruhy diplomacie (J. Králik)

Pútavé rozprávanie slovenského diplomata Juraja Králika (veľvyslanec pri OSN v Ženeve a poradca dvoch generálnych tajomníkov OSN v New Yorku) o vývoji remesla a umenia diplomata od antického obdobia po dnešné dni. Skvelý úvod do sveta diplomacie. Ak ťa táto kniha zaujme, určite ťa osloví aj jeho Kariérny diplomat.  

Viac info
Film, video, kniha

The Big Questions (R. Solomon, K. Higgins)

Pútavé predstavenie filozofických problémov a otázok od skvelého popularizátora filozofie a jeho manželky, tiež filozofky.  

Viac info
Web a blog

Learning With Text

Tento jedinečný program slúži na efektívne a prehľadné učenie sa slovíčok z cudzojazyčných textov podľa tvojho výberu. S prekladom slovíčok ti pomôžu online slovníky a pri trénovaní čítania zase audio stopa. Význam slovíčok, ktoré si sa naučil si program zapamätá a v novom texte farebne odlíši, ktoré slovíčka sú pre teba známe a ktoré úplne nové. Je potrebné si ho nainštalovať a postupovať podľa návodu na stránke. Ešte predtým si však určite pozri toto vysvetľujúce video, ktoré ťa presvedčí o tom, aký výnimočný software Learning with text je: https://www.youtube.com/watch?v=QSLPOATWAU4 . http://lwt.sourceforge.net/

Viac info