LEAF Award

LEAF Award hľadá namakané makovice. LEAF Award je ocenenie pomocou ktorého môžeš získať  podporu, ak máš hlavu plnú dobrých nápadov a makáš nielen na skvelých výsledkoch v škole, ale aj na svojom okolí a inšpiruješ tým  ostatných.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Last Year at Marienbad

Vysoko formalizované veľdielo je spoluprácou francúzskeho režiséra Alaina Resnaisa so scenáristom Alainom Robbe-Grilletom. Obaja sa zhodli dosiahnuť snovú štruktúru, prepletený dej a neostrú hranicu medzi filmovou realitou a fikciou.  

Viac info
Film, video, kniha

Not the Nine O’Clock News

Komediálny seriál z britského novinárskeho prostredia. Pre pochopenie, že novinári by sa nemali brať príliš vážne.  

Viac info
Film, video, kniha

Skrytá realita Paralelní vesmíry a hluboké zákony kosmu (B. Greene)

Je náš vesmír jediný? Boli doby, kedy “vesmír” označoval všetko, čo existuje. Fyzikálne a kozmologické objavy nás však v poslednej dobe privádzajú na myšlienku, že náš vesmír je iba jeden z mnohých. Táto kniha ponúka množstvo analógií, ktoré umožňujú pochopiť pozorovanie subatomárnych častíc a tajomných hlbín vesmíru.  

Viac info
Film, video, kniha

Einstein: Jeho život a vesmír (W. Isaacon)

Walter Isaacon aj v biografii Alberta Einsteina nezaprel svoj neuveriteľný spisovateľský um, a tak nám neuveriteľným spôsobom prináša pohľad do osobného života, jedného z najznámejších géniov od útleho detstva. Walter Isaacon pracoval pri písaní tejto knihy s množstvom osobnej korešpondencie, ale aj rozhovormi s ľuďmi, vďaka čomu má čitateľ možnosť preniknúť do osobného života Alberta Einsteina vrátané jeho osobných problémov, pohľadu na náboženstvo a filozofiu.  

Viac info