LEAF Award

LEAF Award hľadá namakané makovice. LEAF Award je ocenenie pomocou ktorého môžeš získať  podporu, ak máš hlavu plnú dobrých nápadov a makáš nielen na skvelých výsledkoch v škole, ale aj na svojom okolí a inšpiruješ tým  ostatných.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Sústredenia a semináre

Seminár MATIK

Seminár MATIK je korešpondenčná matematická súťaž určená žiakom siedmeho až deviateho ročníka základných škôl (resp. sekundy až kvarty osemročných gymnázií). Každý školský rok čakajú na riešiteľov dva semestre, v ktorých dostanú zadania dvoch sérií príkladov. Tí najlepší potom zažijú 6-dňové sústredenie plné matematiky, ale aj zábavy. Sústredenia na konci semestrov majú byť pre deti odmenou a zároveň motiváciou pokračovať v riešení matematických seminárov.

Viac info
Film, video, kniha

O násilí (H. Arendtová)

Hannah Arendtová mala ťažký osud. Vyrastala začiatkom 20. storočia v Nemecku a žila s Martinom Heideggerom, veľmi významným a múdrym filozofom. Potom sa k moci dostal Hitler a Heidegger ho začal podporovať. Hannah bola Židovka. Sklamaná láskou i vlasťou ušla do Ameriky a začala sa venovať politickej filozofii. Jej malá knižka o násilí je výborným textom politickej filozofie. Arendtová je presná, argumentuje ostro ako britva a nenecháva na ideológiách, ktoré vtedy ovládali Európu, suchú nitku.  

Viac info
Film, video, kniha

TED – Media with meaning

Tento TED playlist obsahuje talks so skvelými speakermi a profesionálmi v mediálnej oblasti. Rozoberajú problematiku morálnej zodpovednosti médií, odpovedajú na otázku, prečo svet potrebuje WikiLeaks, rozprávajú o zbytočnosti dnešných titulkov a aj o tom, ako môže obyčajná ceruzka meniť svet.  

Viac info
Film, video, kniha

The Loudest Voice in the Room (G. Sherman)

Kniha s podtitulom “Ako brilantný Roger Ailes vybudoval Fox News a rozdelil krajinu” je neautorizovanou biografiou vplyvného mediálneho magnáta. Autor jeho príbeh odhaľuje na pozadí kontroverznej histórie Fox News, jednej z najúspešnejších amerických televízií.  

Viac info