Labák

Online súťaž pre mladých vedátorov, v ktorej si nielen porovnajú svoje teoretické znalosti s rovesníkmi, ale taktiež sa naučia veľa nového vďaka pokusom či potrebe gúgliť. Tento online seminár je vhodní pre všetkých nadšencov matematiky, biológie, chémie a fyziky.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Z iného súdka

Poď na výlet a pomôž prírode

OZ Koza robí pravidelné zaujímavé brigády a výlety pre mladých po Bielych Karpatoch. Výskušaj a spoznaj nových ľudí, čo majú radi prírodu a radi pomáhajú.

Viac info
Súťaž

My Dance

My Dance je dvojdňová celoslovenská tanečno-súťažná prehliadka, ktorá je určená pre talentovaných jednotlivcov aj skupiny. Súťaží sa vo viacerých kategóriách medzi ktorými nechýba ľudový tanec, scénický tanec, hip-hop, disco či show dance.  

Viac info
Súťaž

Olympiáda mladých vedcov IJSO Slovensko

O čo ide? IJSO, teda International Junior Science Olympiad, je súťaž motivovaných žiakov pre fyziku, chémiu a biológiu. Treba pri nej experimentovať a vedieť pohnúť rozumom. Ak máš rád prírodné vedy, nebojíš sa niečo porátať, experimentovať v labáku a si mladší ako 15 rokov, potom je IJSO súťaž práve pre teba! Prečo sa zapojiť? Víťazi celoslovenského kola majú možnosť postúpiť na medzinárodné kolo. To sa uskutočnuje v lukratívnych destináciách ako Bali, Botswana, či Katar. Dve kolá súťaže na pôde univerzity Komenského a ďalšia korešpondenčná príprava Ťa navyše posunú míľovými krokmi vpred v prírodných vedách. Pre veľa minulých reprezentantov bolo IJSO štartom k ďalším úspechom na súťažiach ako EUSO, či medzinárodná chemická olympiáda.

Harmonogram súťaže

● apríl - školský experiment IJSO (ak tento rok prebieha) ● máj - pozývanie riešiteľov domáceho kola a olympiád na 1. výberové sústredenie ● jún - 1. výberové sústredenie IJSO ● leto - letná korešpondenčná príprava žiakov ● september - 2. výberové sústredenie IJSO ● december - medzinárodné kolo IJSO

Viac informácii na: https://www.facebook.com/IJSOSlovensko/

Viac info
Film, video, kniha

The Big Questions (R. Solomon, K. Higgins)

Pútavé predstavenie filozofických problémov a otázok od skvelého popularizátora filozofie a jeho manželky, tiež filozofky.  

Viac info