Labák

Online súťaž pre mladých vedátorov, v ktorej si nielen porovnajú svoje teoretické znalosti s rovesníkmi, ale taktiež sa naučia veľa nového vďaka pokusom či potrebe gúgliť. Tento online seminár je vhodní pre všetkých nadšencov matematiky, biológie, chémie a fyziky.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Stanford Encyclopedia of Philosophy

Online encyklopédia filozofie, do ktorej píšu články odborní filozofi pokrýva základné témy filozofie a rovnako aj najznámejších filozofov. Ide do väčšej hĺbky ako Wikipédia a každý článok je skontrolovaný odborníkmi v danej oblasti.  

Viac info
Súťaž

Štúrovo pero

Ak máš záujem venovať sa v budúcnosti novinárčine, určite neváhaj a zapoj sa do Štúrovho pera. Je to celoslovenská novinárska súťaž s dlhoročnou tradíciou určená pre stredoškolákov a vysokoškolákov, v ktorej môžeš súťažiť či už ako jednotlivec alebo kolektívne za svoj školský časopis.   Vítaným bonusom je dvojdňové vyhodnotenie súťaže, na ktoré sú pozvaní všetci zúčastnení. Pozostáva z rozborových seminárov s porotcami, odborníkmi v slovenskej mediálnej oblasti, ktorí ti ochotne odovzdajú cenné praktické rady na zlepšenie tvojich novinárskych zručností a z besied s inšpiratívnymi osobnosťami spoločenského života, kde získaš priamu skúsenosť ako pružne položiť vhodnú otázku spovedanému.   Uzávierka výberu súťažných prác zo školských kôl je 31. januára a slávnostné dvojdňové vyhodnotenie súťaže sa koná v druhej polovici apríla.  

Viac info
Web a blog

Archeológia SK

Táto slovenská webstránka ponúka informácie o slovenskej i svetovej archeológii, jej histórii a význame. Nájdeš tam tiež informácie o možnostiach štúdia archeológie, rôzne publikácie a videá, ktoré ti priblížia túto zaujímavú vedu.  

Viac info
Web a blog

History of philosophy without any gaps

Nevieš, kde začať s filozofiou? No predsa úplne na začiatku! Ambíciou tohto podcastu je pokryť všetkých filozofov od prvého filozofa Tálesa až po súčasných filozofov. Okrem samotného videa, kde sú vysvetlené základné myšlienky filozofa alebo diela a historický kontext, je ku každej epizóde priložený aj zoznam odporúčanej literatúry, takže ak ťa niektorý filozof zaujme, hneď vieš, kde sa o ňom dozvieš viac.  

Viac info