Kreativita alebo stereotyp?

Krátky animovaný  film o tom, ako z nás spoločnosť robí jednotvárne bytosti.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Klub, krúžok, kurz

Justice by Michael Sandel

Michael Sandel je profesorom na Harvard University a jeho životnou témou je spravodlivosť. Práve jeho kurz s názvom „Justice“ sa stal najnavštevovanejším v celej histórii Harvardu. V roku 2005 bol tento kurz natočený a vznikla tak najprv online verzia a neskôr dvanásťdielny televízny seriál, ktorý je dnes zdarma k dispozícii na stránkach Harvardu i na Youtube. http://www.sandel.cz/ alebo http://www.justiceharvard.org/

Viac info
Film, video, kniha

Život, jak ho neznáme (P. Ward)

Kniha ponúka detailný pohľad na možnosť života kdekoľvek v slnečnej sústave. Analyzuje rôzne teórie vzniku života na Zemi, eventualitu jeho prenosu kométami a meteoritmi, aj to, v akých podmienkach sa môže udržať.    

Viac info
Film, video, kniha

Becoming YouTube

Becoming YouTube je projekt úspešného britského žurnalistu Benjamina Cooka určený najmä pre hardcore fanúšikov tohto média. Každý z dvanástich dielov odpovedá na jednu otázku spojenú s obrovským fenoménom, ktorým sa YouTube stal. Cook pri natáčaní spolupracoval s najznámejšími tvorcami YouTube komunity. Dokumentárny seriál spojil s komédiou, skečom a fantasy, čim sa mu podarilo divákov dokonale vtiahnuť do niekedy absurdného sveta sociálnych médií.  

Viac info
Film, video, kniha

Česká republika architektúra XX.století. Morava a Slezsko (M.Kohout)

Spojte knihu s poznávacím výletom Brnom:

  • Centrum
  • Výstavisko
  • Villa Tugendhat
 

Viac info