Kráľova reč

Pozri si historickú drámu o princovi Albertovi z Veľkej Británie 30. rokov 20. storočia. Štyri Oscary, Colin Firth a kus histórie  – super kombinácia na príjemný večer.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Pikopretek

Poď si prevetrať telo aj mozgové závity! Pikopretek sa pravidelne koná na jar na bratislavskej Železnej studienke, kde družstvá súťažia v matematických, logických a športových úlohách na viacerých stanovištiach umiestnených pozdĺž cca 3km dlhej trasy. Súťaž je určená pre štvorčlenné tímy z 5.-8. tried základných škôl a príslušných ročníkov osemročných gymnázií.

Viac info
Film, video, kniha

O slobode (J. S. Mill)

Základné dielo filozofie slobody prejavu a liberalizmu. Mill vo svojom najznámejšom diele pojednáva o užitočnosti diskusie, slobodného vyjadrovania názoru či neoprávnenosti potláčania menšinových názorov. Okrem toho Mill rozoberá aj spornejšie otázky, ako je napríklad tá, ako človeka posúvajú vpred aj zlé rozhodnutia. Toto dielo umožnuje už 150 rokov novinárom filozoficky ukotviť svoje poslanie v spoločnosti a miesto vo svete.  

Viac info
Z iného súdka

Drawing challenge

Jeden mesiac, týždeň alebo aj rok nakresli niečo na papier akoukoľvek technikou. Jediné čo potrebuješ je zoznam vecí, zvierat, rastlín osôb..., ktoré budeš kresliť. Niečo také môžeš nájsť a pohľadať na pintereste.

Viac info
Film, video, kniha

TED

TED prináša zaujímavé videá z prednášok svetových alebo aspoň skutočne inšpiratívnych expertov na ich oblasť. Odporúčame najmä inšpiratívne videá z Technology, Education and Design.  

Viac info