Košický Matboj

Matboj je matematická súťaž pre žiakov stredných škôl a príslušných ročníkov viacročných gymnázií. Úlohou súťažiacich je v danom časovom limite odovzdať čo najviac správne vyriešených úloh.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Keď si vymýšľam

Medzinárodná literárna súťaž zameraná na sci-fi poviedku, ktorú môžeš napísať buď po slovensky, alebo v angličtine. Popusti uzdu svojej fantázii a ukáž svetu svoju víziu budúcnosti! :)

Viac info
Sústredenia a semináre

Microsoft Virtual Academy

Databáza kurzov. Môžeš sa naučiť programovať a urobiť si online certifikát!  

Viac info
Film, video, kniha

451° Fahrenheita

Toto dielo nás núti zamyslieť sa nad otázkou dôležitosti názoru jednotlivca, či úlohy umenia a kultúry v našej spoločnosti. Odhaľuje pohľad na konzumnú spoločnosť budúcnosti, v ktorej panujú prísne pravidlá. Každého, kto prejaví odklon od skupinového myslenia a tieto pravidlá poruší, postihne krutý trest. V tomto zriadení je zakázané čítanie literatúry a požiarnici, ktorí kedysi hasili ohne, teraz spaľujú knihy. Požiarnik Montag jedného dňa poruší zákaz a namiesto spálenia si knihu prečíta. Ako zareagujú jeho najbližší? Aký bude trest?  

Viac info
Film, video, kniha

Pôvod druhov (Ch. Darwin)

Kniha Pôvod druhov patrí k najvýznamnejším a najprevratnejším vedeckým prácam vôbec. Je to dlhé čítanie, ale získaš v biológii nevídaný nadhľad.  

Viac info