Korešpondenčný seminár z programovania – KSP

Zasúťaž si v riešení algoritmických úloh!

 

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

KöMaL

KöMaL je najstarší korešpondenčný seminár na svete s vyšše storočnou históriou s náročnými fyzikálnymi problémami fungujúci na podobnom princípe ako Fykos alebo FKS. Riešenia sa posielajú v angličtine, takže je to skvelá príležitosť potrénovať si akademickú angličtinu pred začiatkom štúdia na zahraničnej univerzite.  

Viac info
Film, video, kniha

Biológia (N.A. Campbell, J.B. Reece)

Základná východisková kniha Biológie pre stredoškolákov. Široký rozsah tém, dobré vysvetlenia a nápomocné obrázky. Nájdeš v nej odpovede na veľa otázok z korešpondenčných seminárov a súťaží.  

Viac info
Film, video, kniha

Komunikácia, tlmočenia, preklad… alebo Prečo spadla Babylonská veža?

Publikácia je určená začínajúcim, poloprofesionálnym i profesionálnym prekladateľom a tlmočníkom. Je písaná prístupným a zrozumiteľným štýlom, takže sa nemusíte báť, že by ste jej neporozumeli. Je to kniha pre všetkých, ktorí by sa chceli naučiť ako prekonať jazykovú a kultúrnu bariéru v súčasnom svete a porozumieť tomu, prečo vlastne vzniká.    

Viac info
Film, video, kniha

Ekonomie dobra a zla (T. Sedláček)

Táto kniha prezentuje alternatívu ku zaužívanému videniu ekonómie ako exaktnej vedy. Rozoberá zmysel a snaženie ekonómie a snaží sa odpovedať na otázku, či dokážu ekonómovia byť etický. Ekonómiu prepája s filozofiou, umením a náboženstvom Kniha bola preložená do 14 jazykov (vrátane čínštiny či kórejčiny) a zožala úspech zahraničnej kritiky.  

Viac info