Korešpondenčný seminár z biológie

Náročný seminár, pri ktorom sa naučíš hľadať informácie, porovnávať ich, analyzovať ich a spísať zistenia.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

GYMBOJ

Gymnázium Viliama Paulinyho-Tótha v Martine každoročne organizuje matematickú súťaž GYMBOJ  pre štvorčlenné týmy základných škôl. Viac info nájdete na stránke školy https://gymmt.sk/ . Odkaz je už prihláška na samotnú súťaž. :)

Viac info
Film, video, kniha

Muž, ktorý si mýlil manželku s klobúkom

Neurológ Oliver Sacks v dvadsiatich štyroch kapitolách rozpráva príbehy ľudí, ktorí napriek rôznym zvláštnym neurologickým poruchám dokážu žiť plnohodnotný, kreatívny a napĺňajúci život.

Viac info
Film, video, kniha

Prelet nad kukučím hniezdom

Brilantný film s Jackom Nicholsonom z prostredia psychiatrie – ako by to na nej nemalo vyzerať. http://www.csfd.cz/film/2982-prelet-nad-kukaccim-hnizdem/ http://www.imdb.com/title/tt0073486/

Viac info
Film, video, kniha

Zločin a trest (F. M. Dostojevskij)

Mladý študent Raskoľnikov je nešťastný a rozpoltený. Kvôli finančným problémom musí opustiť štúdium práva. Požičiava si peniaze od úžerníčky, ktorú považuje za symbol zla. Je presvedčený, že existujú dve skupiny ľudí. „Obyčajní“, ktorí majú počúvať a riadiť sa zákonmi a „Výnimoční“, ktorí majú právo porušiť zákon v mene vyššieho dobra. V duchu tejto idey spácha lúpežnú vraždu, po ktorej zvádza ťažký vnútorný boj. Zmení ho až úprimná a čistá láska  Soni Marmeladovnej, vďaka ktorej sa začína postupne meniť. Po prečítaní tohto diela budeš mať určite hlavu plnú otázok. Čo znamená dobro a zlo, kde je ich hranica? Smieme ľudí rozdeliť do skupín tak, ako to urobil Raskoľnikov? Je možné ospravedlniť vraždu v mene vyššieho dobra?  

Viac info