Korešpondenčný seminár z biológie

Náročný seminár, pri ktorom sa naučíš hľadať informácie, porovnávať ich, analyzovať ich a spísať zistenia.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Biológia (N.A. Campbell, J.B. Reece)

Základná východisková kniha Biológie pre stredoškolákov. Široký rozsah tém, dobré vysvetlenia a nápomocné obrázky. Nájdeš v nej odpovede na veľa otázok z korešpondenčných seminárov a súťaží.  

Viac info
Film, video, kniha

Zločin a trest (F. M. Dostojevskij)

Psychologický záznam o zločine, z ktorého dodnes mrazí na chrbte. Od velikána ruskej literatúry a jedného zo zakladateľov psychologického románu.  

Viac info
Súťaž

EUROSCOLA

Cieľom projektu EUROSCOLA je posilniť verejnú debatu o Európe. Súťaž je určená pre študentov vo veku od 16 do 18 rokov. Tvojou úlohou bude usporiadať podujatie, ktoré zvýši povedomie o Európskej únii, jej možnom smerovaní, úspechoch i problémoch, a umožní diskusiu o postavení mladých ľudí v Európskej únii. Zapojiť sa môžu všetky stredné školy na Slovensku.   Súťaž prebieha od septembra do novembra. V decembri sú vyhlásené víťazné školy, ktoré dostanú možnosť zúčastniť sa modelového pracovného dna Európskeho parlamentu v Štrasburgu.  

Viac info
Web a blog

Školský servis

Ak rád/a komentuješ dianie okolo seba a máš čo povedať, určite navštív školský servis, ktorý je webstránkou Tlačovej agentúry Slovenskej republiky TASR zameranou práve na školy a študentov. Môžeš sa stať redaktorom, ktorý má info z prvej ruky a získať tak veľa hodnotných skúseností.  

Viac info