Kockatý víkend

Kockatý víkend je víkendová akcia nielen pre riešiteľov Pikomatu alebo Pikofyzu, ale pre všetky deti, ktoré sú v 5. – 9. triede ZŠ alebo príme až kvarte osemročných gymnázií. Vítaní sú všetci fanúšikovia matematiky a fyziky, ktorí chcú zažiť víkend nabitý zábavou, hrami, novými kamarátmi a samozrejme zaujímavosťami a prednáškami z matematiky a fyziky.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

MAN alebo vplyv ľudí na život na Zemi

Krátke, no poučné video ako ľudstvo vplýva na životné prostredie. Stojí za pozretie!

Viac info
Film, video, kniha

Manufacturing Consent: The Political Economy of the Mass Media

Manufacturing Consent patrí k najznámejším dielam radikálnej kritiky médií v Spojených štátoch amerických. Aj keď text vyšiel koncom studenej vojny a skúma správanie amerických médií v 60.-80. rokoch 20. storočia, jeho argumentačný rámec je aktuálny pre súčasnosť a zrejme aj budúcnosť. Práca vychádza z predpokladu veľkého vplyvu médií a vraví o propagande prostredníctvom spravodajstva, reklame či rizikách proziskovej orientácie masmédií.  

Viac info
Web a blog

Novinky z Európskej únie

Či už sa budeš v budúcnosti pohybovať v európskom priestore, alebo ťa tvoje kroky zavedú aj na ďalšie kontinenty, mal by si mať dobrý prehľad o Európskej únii a o tom, ako funguje a akým projektom sa venuje. http://www.politico.eu http://www.voxeurop.eu/en http://europskydialog.eu  

Viac info
Film, video, kniha

Ex Machina

Ex Machina je jedným z posledných sci-fi filmových počinov venujúcich sa problematike umelej inteligencie. Tento vydarený kúsok sa stretol s veľmi dobrými ohlasmi medzi verejnosťou i kritikou a okrem pútavej témy, diváka okamžite pohltí aj jeho podmanivá komorná atmosféra. Aký je rozdiel medzi robotom a človekom? Čo znamená byť ľudský a čo ak sa stroj zachová „ľudskejšie“ ako človek? Čo to vypovedá o stave, v akom sa nachádza ľudstvo?  

Viac info