Kockatý víkend

Kockatý víkend je víkendová akcia nielen pre riešiteľov Pikomatu alebo Pikofyzu, ale pre všetky deti, ktoré sú v 5. – 9. triede ZŠ alebo príme až kvarte osemročných gymnázií. Vítaní sú všetci fanúšikovia matematiky a fyziky, ktorí chcú zažiť víkend nabitý zábavou, hrami, novými kamarátmi a samozrejme zaujímavosťami a prednáškami z matematiky a fyziky.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Môj strýko

Komédia Jacquesa Tatiho sleduje cesty pána Hulota zo svojho starého podkrovného apartmánu na návštevy ultramodernej vily svojej sestry. Táto satira architektonickej mechanizácie a modernizácie získala Oscara za najlepší cudzojazyčný film.  

Viac info
Z iného súdka

Festival fyzikálnych filmov

Festival Fyzikálnych Filmov je tvorivá súťaž tímov alebo jednotlivcov, žiakov základných a stredných škôl. Tvojou úlohou je natočiť krátke video v rozsahu 1-7 minút, ktoré zaujímavo prezentuje ich pohľad na vybraný fyzikálny jav, fenomén, teóriu alebo aj osobnosť z oblasti fyziky. Forme a kreativite sa medze nekladú, filmy môžu byť hrané, animované, dokumentárne.

Viac info
Film, video, kniha

Computerphile

Computerphile je youtube kanál plný videí zo sveta počítačov. Spravuje ho University of Nottingham a vznikol ako sesterský kanál Numberphile - podcastu (nielen) pre nadšencov matematiky.  

Viac info
Film, video, kniha

Škola kreslení a modelování pro architekty (M. Zell)

Táto kniha je základným kurzom architektonického kreslenia, ktorý sa sústreďuje na kreatívne aspekty architektúry. Predstavuje vizuálny jazyk architektúry, podporuje priestorové myslenie a inšpiruje k úvahám o postavenom prostredí. Jednotlivé kapitoly vysvetľujú krok po kroku celý proces kreslenia. Kniha tiež obsahuje praktické cvičenia, ktoré ťa budú inšpirovať k precvičovaniu nových znalostí, od modelovania priestoru a jeho trojrozmerného stvárnenia až k vytvoreniu prierezu, pohľadu a vykreslených perspektívnych kresieb. V knižke nájdeš informácie o stavebných technikách a materiáloch, ktoré majú vplyv na projekt.  

Viac info