Kocka SDA

Kocka je blog, na ktorom Slovenská debatná asociácia zverejňuje články, preklady a odkazy na články zaujímavé nielen pre debatérov, ale pre každého, kto sa zaujíma o svetové dianie, vedu a technológiu a spoločenské témy. Slovom, pre kocky 🙂

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Stephen Hawking: Jeho život a dílo (K. Ferguson)

Biografa Stephena Hawkinga ponúka náhľad do mysle jedného z najznámejších fyzikov súčasnosti. Odkrýva nám pohľad do zákulisia jeho geniality, ale aj peripetií jeho osobného života a sprostredkúva nám tak jeho náročný životný príbeh.  

Viac info
Dobrovoľníctvo

Kurz prvej pomoci

Rozšírený kurz prvej pomoci v Červenom kríži si často chodia robiť aj samotní medici. Na kurze okrem získania vedomostí, ktoré môžu zachrániť ľudský život, spoznáš aj množstvo nových ľudí a nadviažeš nové kontakty. :)  

Viac info
Súťaž

KöMaL

KöMaL je najstarší korešpondenčný seminár na svete s vyšše storočnou históriou s náročnými fyzikálnymi problémami fungujúci na podobnom princípe ako Fykos alebo FKS. Riešenia sa posielajú v angličtine, takže je to skvelá príležitosť potrénovať si akademickú angličtinu pred začiatkom štúdia na zahraničnej univerzite.  

Viac info
Z iného súdka

Príklady.eu

Nauč sa počítať príklady z chémie, fyziky alebo matematiky. Či už sa chceš naučiť počítať látkové množstvo alebo rovnice tak to určite nájdeš na tejto stránke.

Viac info