Knihy Olivera Sacksa

Dych vyrážajúce rozprávanie populárneho psychológa Sacksa poskytuje pohľad do neurobiológie a neurovedy. Kniha „Awakenings“ je tiež spracovaná v rovnomennom filme.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Scarcity (S. Mullainathan, E. Shafir)

Táto kniha ukazuje prečo chudobní nevedia usporiť peniaze alebo prečo zaneprázdnení ľudia si nevedia vymaniť z kruhu stretnutí a povinností a stále nestíhajú. Poradí ti ako si rozložiť svoje zdroje lepšie. Môžeš si kúpiť originálnu alebo skrátenú verziu.  

Viac info
Film, video, kniha

Čierna labuť (N. N. Taleb)

Autor analyzuje nepredvídané javy a udalosti s veľkým dopadom na život spoločnosti aj jednotlivcov (úspech Google, hospodárska kríza,...). Kniha, vyzývajúca k prehodnoteniu nášho ustáleného pohľadu na svet, bola denníkom Times označená za jedno z najvplyvnejších diel posledných šesťdesiatich rokov a vďaka autorovu širokému rozhľadu a zmyslu pre humor sa ti určite bude aj skvele čítať.  

Viac info
Klub, krúžok, kurz

Humanitné vedy dokorán

Krátke online kurzy Masarykovej univerzity v Brne, ktoré hravým spôsobom predstavujú, čo presne robí taký vedec alebo študent humanitných vied. Zavedú ťa do čias rímskeho umenia, budhistickej ikonografie či k pahorku duchov. Momentálne si môžeš vybrať z kurzov k oborom Dejiny staroveku, Religionistika, História, Český jazyk a literatúra, Dejiny umenia a Praveká archeológia blízkeho východu.

Viac info
Film, video, kniha

The Lean Start Up

Jedna z top kníh pre startupistov. Čo robiť a ako manažovať start up, aby nebol prepadák? Zabudni na siahodlhé plány - neustále inovuj, adaptuj a testuj!

Viac info