Klub a Akadémia Trojstenu

Táto poloformálna, polooficálna akcia sa koná vždy po Náboji FKS, Akadémii Trojstenu alebo Náboji KMS, čiže trikrát do roka. Zámerom organizátorov je utužiť kolektív seminaristov a popri tom pribrať nových ľudí. Často sa po piatkovej akcii prespí v telocvični (čo je sprevádzané mnohými spoločenskými aktivitami – hraním na gitaru a spievaním počínajúc a nočným frisbee v telocvični končiac). Potom sa ide na MATFYZ , kde sú 3 × 2 prednášky, kde odznie to, čo “trojstenákom” prišlo zaujímavé a chcú sa o to s niekým podeliť. Ak by sa ti však na tieto stretnutia a prednášky z nejakého dôvodu nepodarilo prísť, určite zájdi na stránku Akadémie Trojstenu, kde nájdeš záznamy každej prednášky nabitej zaujímavosťami z matematiky, fyziky a informatiky .

https://www.youtube.com/channel/UC50PrPBdnVkOyForXCNRWuw

http://akademia.trojsten.sk/

http://klub.trojsten.sk/

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Symmetry Magazine

Symmetry Magazine je online magazín prinášajúci aktuálne správy z oblasti časticovej fyziky, autormi článkov sú vedci takže nestrácajú na faktickosti, no nie sú písané neprístupným štýlom, naopak autori sa snažia priblížiť čo najviac laickej, no fyzikálne trošku znalej verejnosti.  

Viac info
Film, video, kniha

The Post-American World (F. Zakaria)

Zakaria opisuje svet, v ktorom už USA nehrajú dominantnú úlohu vo svetovej ekonomike, neovládajú geopolitiku alebo kultúru. Sleduje „vzostup zvyšku sveta“ – rast krajín ako Čína, India, Brazília, Rusko a mnoho iných – ako veľký príbeh súčasnosti, ktorý pretvorí svet. Čo to znamená žiť v skutočne globalizovanej ére? Zakaria dáva na tieto otázky jasné a zrozumiteľné odpovede. http://www.amazon.com/The-Post-American-World-Fareed-Zakaria/dp/0393334805/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1380061240&sr=8-2&keywords=post-american+world http://www.martinus.sk/?uItem=88773

Viac info
Dobrovoľníctvo

Pomôž vo svojom okolí

Chceš si vedieť lepšie predstaviť prácu s ľuďmi, ktorí majú špecifické potreby a popritom spraviť niečo dobré? Skús sa informovať v domovoch sociálnych služieb alebo v podobných zariadeniach o možnostiach stáže/dobrovoľníctva.  

Viac info
Film, video, kniha

The Truman Show

Film Truman show je apelom proti zneužívaniu človeka médiami a poukazuje na to, aké veľké riziko so sebou prináša ich vplyv a komercializácia. Upozorňuje na posúvanie morálnych hraníc, keď pre zisk dokážu média zničiť ľuďom život ukradnutím súkromia, manipuláciou a upretím práva na slobodné rozhodnutie.  

Viac info