Jazykový kvet

Jazykový kvet je súťaž v prednese a dramatickej tvorbe v cudzích jazykoch – AJ, NJ, ŠJ, FJ, TJ, a RJ . Dobrý budúci tlmočník či veľvyslanec potrebuje okrem vynikajúcej znalosti cudzieho jazyka taktiež skvelé vystupovanie. Máš trému z vystupovania pred ľuďmi a rád by si sa jej zbavil? Niet lepšieho spôsobu, ako trénovanie na takejto súťaži. Na Jazykovom kvete sa môžeš ukázať s prednesom prevzatej či vlastnej tvorby, prípadne môžeš zapojiť aj svoje herecké schopnosti a v kategórii Dráma predviesť krátku dramatickú scénku.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Čo vieš o hviezdach?

Súťaž Čo vieš o hviezdach je určená pre jednotlivcov, všetkých záujemcov o astronómiu, od žiakov 4.ročníka základných škôl až po maturantov. Súťaž je určená pre jednotlivcov, všetkých záujemcov o astronómiu. Obsahovú náplň budú tvoriť otázky z nasledujúcich okruhov: z astronómie, astrofyziky, histórie astronómie a astronomických prístrojov astronómii a slnečnej sústavy. Súťaž prebieha v niekoľkých kolách a má postupový charakter. Súťaž je skvelou prípravou na medzinárodné astronomické súťaže.  

Viac info
Web a blog

John Hopkins University Center for Talented Youth

  Táto stránka obsahuje všeličo pre mladých priaznivcov vedy, napríklad články o novinkách alebo súťaže, ktorých sa môžeš zúčastniť. CTYOnline je výborná možnosť ako si rozšíriť svoje obzory nad rámec bežného stredoškolského učiva a získať obrovský náskok nad svojimi spolužiakmi už počas letnej školy. Absolvovanie kurzu na CTYOnline ti pomôže aj v budúcnosti, ak máš v pláne študovať na zahraničných univerzitách.  

Viac info
Film, video, kniha

Zločin a trest (F. M. Dostojevskij)

Psychologický záznam o zločine, z ktorého dodnes mrazí na chrbte. Od velikána ruskej literatúry a jedného zo zakladateľov psychologického románu.  

Viac info
Dobrovoľníctvo

Objav svoje dobrovoľnícke superschopnosti

Dokážeš prežiť ako pracovník s mládežou? Táto práca má povesť ľahkej práce. Ustojíš virtuálnu stáž, alebo ťa premôžu požiadavky detí? O 5 minút môžeš mať jasno.

Viac info