Jazyk matematiky (K. Devlin)

Devlinova kniha podáva prehľadný obraz súčasnej matematiky a historického vývoja jej najzaujímavejších oblastí. Zároveň vyzdvihuje jej základné rysy, ktorými sú jednoduchosť, čistota, presnosť a elegancia, zdarne však predkladá aj jej väčšinou prehliadanú stránku – estetickú, intelektuálnu, vizuálnu a akustickú pôsobivosť. Je mnoho knižiek o matematike, ale táto spomedzi nich vyčnieva. Ak sa chceš v skratke dozvedieť, o čom vlastne tá matematika je, tak vrelo odporúčame siahnuť práve po tejto.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

The Why Axis: Hidden Motives and the Undiscovered Economics of Everyday Life (U. Gneezy, J. List)

Kniha skúma prečo ľudia robia svoje rozhodnutia a aké motívy môžu byť dostatočné, aby zmenili svoje konanie.  

Viac info
Web a blog

Scientific American

Scientific American je internetový portál a časopis prinášajúci pomerne rozsiahle, no pre laika prístupné články z aktuálnych oblastí vedy a inžinierstva. Môže byť skvelou voľbou ako si potrénovať angličtinu a zlepšiť si, či zrýchliť sa v schopnosti kriticky analyzovať text v angličtine.  

Viac info
Web a blog

Jazykové vzdelávanie

Tento portál je určený pre všetkých fanúšikov cudzích jazykov. Nájdete na ňom novinky zo sveta jazykového vzdelávania, rady, tipy a triky, ako sa efektívne učiť nový jazyk, a taktiež odporúčania na najlepšie jazykovky, zahraničné pobyty, súťaže či akcie a festivaly.  

Viac info
Na leto

Letný tábor SEZAMu

Zaži zábavné leto so zaujímavou matematikou! :)

Viac info