Jazyk matematiky (K. Devlin)

Devlinova kniha podáva prehľadný obraz súčasnej matematiky a historického vývoja jej najzaujímavejších oblastí. Zároveň vyzdvihuje jej základné rysy, ktorými sú jednoduchosť, čistota, presnosť a elegancia, zdarne však predkladá aj jej väčšinou prehliadanú stránku – estetickú, intelektuálnu, vizuálnu a akustickú pôsobivosť. Je mnoho knižiek o matematike, ale táto spomedzi nich vyčnieva. Ak sa chceš v skratke dozvedieť, o čom vlastne tá matematika je, tak vrelo odporúčame siahnuť práve po tejto.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Thinking Fast and Slow (D. Kahneman)

Jedna z najvplyvnejších kníh posledných pár rokov, jej autorom je nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu v roku 2002. Na niekoľkých psychologických experimentoch vysvetľuje, ako sa ľudia správajú iracionálne v určitých každodenných podmienkach. Môžeš si prečítať anglický originál alebo český preklad.  

Viac info
Web a blog

Open Educational Consorcium

OEC je internetový portál, kde možno nájsť množstvo kurzov z popredných univerzít, špeciálne od univerzít, ktoré nie sú zapojené do iných iniciatív ako Coursera, edX, ...  

Viac info
Film, video, kniha

Televízne seriály z lekárskeho prostredia

Nežartujeme, vážne. Pozrieť si pár dielov  zo seriálov ako je Dr. House, The Scrubs alebo The Knick je celkom užitočná vec, ak zvažuješ medicínu. https://sk.wikipedia.org/wiki/Scrubs https://en.wikipedia.org/wiki/The_Knick https://sk.wikipedia.org/wiki/Dr._House

Viac info
Film, video, kniha

Naučte sa C++ za 21 dní

Ak o C++ ešte nič nevieš a chceš to zmeniť, toto je jedna z najlepších kníh, s ktorou môžeš začať. Užitočné programy budeš môcť vytvárať akonáhle si osvojíš základy tohto jazyka.  

Viac info