IQ olympiáda

Súťaž v riešení logických úloh pre druhý stupeň ZŠ organizovaná organizáciou Mensa Slovensko.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Keď si vymýšľam

Medzinárodná literárna súťaž zameraná na sci-fi poviedku, ktorú môžeš napísať buď po slovensky, alebo v angličtine. Popusti uzdu svojej fantázii a ukáž svetu svoju víziu budúcnosti! :)

Viac info
Film, video, kniha

Berlínsky denník (W. Shirer)

Berlínsky denník je záznam amerického novinára Williama Shirera, ktorý pôsobil ako zahraničný reportér v Európe. Sledoval vzostup nacizmu a prvé roky druhej svetovej vojny. Berlínsky denník vyšiel prvý raz v roku 1941 a okamžite sa stretol s veľkou odozvou. Na jeho základe Američania posudzovali udalosti v Európe. Išlo o ten ideálny prípad, keď sa správny novinár objavil na správnom mieste. Kniha - napísaná novinárom ako očitým svedkom - predstavovala a stále predstavuje jedno z mála diel svojho druhu.  

Viac info
Na leto

Letné sústredenie talentovanej mládeže v elektronike

Letné sústredenie talentovanej mládeže v elektronike je jedinečné sústredenie na Slovensku a Strednej Európe pre mladých, ktorí sa chcú zdokonaliť v oblasti elektroniky v kolektíve profesionálov konkrétneho odboru a ľudí s rovnakými záujmami.  

Viac info
Film, video, kniha

Sexuální poradna Dr. Tatiany pro všechna živá stvoření (O. Judson)

Asi vieš, že pohlavné rozmnožovanie je bežné u veľkého počtu vyšších organizmov. Ale o miere jeho rôznorodosti si možno netušil/a. Vďaka tejto knihe sa naučíš o zvieracej nevere, sexuálnych úchylkách, žiarlivosti, násilí alebo frigidite, ale napriek brutálnosti alebo nemorálnosti – podľa našich štandardov – pochopíš, aké užitočné mechanizmy to sú pre zachovanie živočíšnych druhov.  

Viac info