Interstellar

Interstellar nepatrí do kategórie sci-fi filmov, pri ktorých ostáva šikovnému fyzikovi rozum stáť. Pri príprave Interstellaru spolupracovali poprední vedci zaoberajúci sa všeobecnou teóriou relativity, ako napríklad Kip Thorne. Precíznosť a presnosť špeciálnych efektov vo filme zašla až tak ďaleko, že vďaka Interstellaru, alebo lepšie povedané jeho rozpočtu, bolo publikovaných niekoľko nových vedeckých článkov o vizualizáciách čiernych dier. Pre svoje špeciálne efekty je Interstallar v súčastnosti dokonca odporúčaný ako doplnok na kurzoch všeobecnej teórie relativity. Okrem špeciálnych efektov je Interstellar zaujímavý aj po dejovej stránke.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Moneyball (2012)

Ako sa začala kvalita hráčov v bejzbale posudzovať kvantitatívnymi metódami. V hlavnej úlohe skvelý Brad Pitt s nomináciou na Oscara.  

Viac info
Film, video, kniha

Amadeus

Kultový film o hudobnom géniovi, ktorý za svoj krátky život dokázal zásadným spôsobom zasiahnuť do dejín hudby, sa zameriava hlavne na ľudský rozmer Mozarta, jeho priateľov i nepriateľov, rodinu a špecifické vzťahy, ktoré ho v tvorbe poháňali vpred a brzdili zároveň.  

Viac info
Na leto

LUNI – Letná univerzita o etike, politike a kultúre

LUNI predstavuje týždeň zaujímavých a pútavých prednášok, diskusií a seminárov o etike, metafyzike, politike a kresťanstve v úzkom kruhu 20-tich účastníkov, ktorí nie sú ľahostajní voči svetu okolo nich.  

Viac info
Z iného súdka

Medzinárodné Masterclasses na Slovensku

Ponor sa  do časticovej fyziky! Celosvetový program Masterclasses otvára okno špičkovej fyziky aj stredoškolákom na Slovensku. Vyber si univerzitu,ktorú máš najbližšie a v celodennom programe si môžeš vyskúšať život výskumníka pohybujúceho sa na hrane poznania.  Pracovať budeš napríklad aj s dátami z experimentov na Veľkom hadrónovom urýchľovači v CERNe. http://physicsmasterclasses.org/ http://www.svetcastic.sk/cms/newsreader/stredoskolaci-sa-ponoria-do-casticovej-fyziky.html  

Viac info