Intel International Science and Engineering Fair

Pravdepodobne najprestížnejšia vedecká súťaž na svete každý rok vyhodnotí študentov s najväčším potenciálom prispieť k inováciám vo vede. Súťaž je vhodná hlavne pre starších informatikov, ktorí majú záujem o aplikáciu informatiky a technológií vo vede.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Kráľova reč

Pozri si historickú drámu o princovi Albertovi z Veľkej Británie 30. rokov 20. storočia. Štyri Oscary, Colin Firth a kus histórie  - super kombinácia na príjemný večer.  

Viac info
Sústredenia a semináre

Sústredenia korešpondenčných seminárov

Mnohé korešpondenčných semináre organizujú na začiatku leta týždňové sústredenia pre svojich najlepších riešiteľov, kde sa snažia poskytnúť priestor na ďalší odborný rast nadaných študentov ako aj vytvoriť množstvo zážitkového programu a priestoru na vytváranie silnej komunity nadaných a šikovných mladých ľudí. Stačí si teda zvoliť nejaký korešpondenčný seminár, svedomito ho riešiť a nezabudnúť sa prihlásiť na letné sústredenie.  

Viac info
Film, video, kniha

Through the Wormhole with Morgan Freeman

Through the Wormhole je dokomuntálny seriál hľadajúci odpovede na zložité filozofické a vedecké otázky, prezentujúci častokrát nové a naozaj nezvyčajné postoje a prístupy k riešeniu týchto filozofických a vedeckých otázok.  

Viac info
Film, video, kniha

The Character of Physical Law (R. Feynman)

V knihe Feynman vysvetľuje povahu fyzikálnych zákon a spôsob akým sa dajú fyzikálne zákony odvodiť z iných čiastkových poznatkov fyziky. Túto knižku by si mal prečítať určite každý, koho zaujíma fyzika, keďže prináša nový, pre fyzika veľmi zaujímavý, pohľad na samotnú fyziku, s ktorým sa nestretnete v škole.  

Viac info