Informatická súťaž iBobor

Online informatická súťaž iBobor, ktorú pravidelne organizuje Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

LEAF

Webinar s UNIMAK: Je štúdium v zahraničí pre mňa?

Miro Gašpárek z UNIMAK ti pri popíjaní rannej kávy na the California Institute of Technology poradí, ako sa rozhodnúť, či študovať doma, alebo odísť do zahraničia. Hovorí pri tom z vlastnej skúsenosti, čo je na nezaplatenie!

Viac info
Film, video, kniha

Dobrý Will Hunting

Skvelý film o tom, aká dôležitá môže byť práca psychológa v živote ľudí, ktorí potrebujú pomoc, a ako veľmi môže zmeniť smerovanie ich života. http://www.imdb.com/title/tt0119217/ http://www.csfd.cz/film/9277-dobry-will-hunting/

Viac info
Súťaž

Princeton University Physics Competition

Princeton University Physics Competition je medzinárodná tímová online súťaž, v ktorej musia stredoškolskí študenti počas jedného týždňa vypracovať náročné úlohy z oblastí ako Fyzika tuhých látok alebo Kozmológia. Súťaž je vhodná pre naozaj motivovaných a nadaných študentov fyziky, ktorý plánujú v štúdiu fyziky pokračovať aj na vysokej škole. Už len účasť na tejto súťaži môže byť dôležitým faktorom pri prijímacom procese na špičkové zahraničné univerzity.  

Viac info
Web a blog

Open Educational Consorcium

OEC je internetový portál, kde možno nájsť množstvo kurzov z popredných univerzít, špeciálne od univerzít, ktoré nie sú zapojené do iných iniciatív ako Coursera, edX, ...  

Viac info