iKid

Máš vlastný podnikateľský nápad? Ak ho chceš uskutočniť, nechať si poradiť od úspešného podnikateľa a spoznať zaujímavé firmy, tak sa prihlás do súťaže, ktorú organizuje KPMG pre 10-14 ročných žiakov. Oslov svojho učiteľa, aby Ti s tým pomohol.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Investopedia

Webstránka Investopedia ťa uvedie do sveta financií a ekonómie. Nájdeš na nej množstvo zaujímavých článkov a tiež Stock Simulator a FX Trader, vďaka ktorým si môžeš vyskúšať nanečisto, aké je to obchodovať s akciami na burze.    

Viac info
Web a blog

John Hopkins University Center for Talented Youth

  Táto stránka obsahuje všeličo pre mladých priaznivcov vedy, napríklad články o novinkách alebo súťaže, ktorých sa môžeš zúčastniť. CTYOnline je výborná možnosť ako si rozšíriť svoje obzory nad rámec bežného stredoškolského učiva a získať obrovský náskok nad svojimi spolužiakmi už počas letnej školy. Absolvovanie kurzu na CTYOnline ti pomôže aj v budúcnosti, ak máš v pláne študovať na zahraničných univerzitách.  

Viac info
Súťaž

Pangea

Medzinárodná olympiáda Pangea je dobrou voľbou pre matematikov, ktorým nerobí problém počítať a riešiť matematické úlohy v časovom strese. Počas 45 minút budeš riešiť dokopy 25 úloh odstupňovaných podľa náročnosti. Tento typ súťaže môže byť pre teba skvelou skúsenosťou a môže ti poslúžiť ako tréning na maturitu z matematiky či na prijímačky pre VŠ.  

Viac info
Film, video, kniha

The Map of Physics

Geniálny pohľad na fyziku ako celok. Potrebuješ iba 8 minút na pochopenie historických súvislosti a vzájomných vzťahov medzi jednotlivými odvetviami fyziky. Niečo na dobrú noc pre všetkých nadšencov fyziky :)

Viac info