Humanitné vedy dokorán

Krátke online kurzy Masarykovej univerzity v Brne, ktoré hravým spôsobom predstavujú, čo presne robí taký vedec alebo študent humanitných vied. Zavedú ťa do čias rímskeho umenia, budhistickej ikonografie či k pahorku duchov.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Lomihlav

Lomihlav je súťaž štvorčlenných družstiev žiakov siedmeho až deviateho ročníka alebo sekundy až kvarty reprezentujúcich svoju školu. Ich úlohou je čo najlepšie vyriešiť 20 matematických úloh, 5 hlavolamov a 5 hádaniek.

Viac info
Súťaž

Špongia

Súťaž 1-6 členných tímov v programovaní počítačových hier.  

Viac info
Z iného súdka

Klub Investorov

Projekt vedený študentmi Masarykovej a Karlovej univerzity je zaujímavá možnosť, ako sa neformálne vzdelávať vo svete investícií a tradingu. Prostredníctvom rôznych prednášok, spoločenských akcií a seminárov môžete spoznať veľa ľudí so záujmami podobnými vašim, a vo vyššom veku aj dostať svoju prvú prácu.  

Viac info
Dobrovoľníctvo

Staň sa dobrovoľníkom

Amnesty International, UNICEF, Červený kríž a mnohé ďalšie neziskové organizácie majú programy pre mládež, stačí sa opýtať. Nemusíš byť hneď „frontline“ aktivistom, pomocná ruka sa zíde i v rôznych iných aktivitách a koniec koncov je na tebe koľko času a energie dobrovoľníctvu venuješ. Každopádne máš možnosť sa naučiť ako neziskový sektor funguje v praxi, v čom je viac alebo menej efektívny a aké sú jeho každodenné výzvy. Ide o zaujímavú skúsenosť, ktorú sa oplatí zažiť práve v tvojom veku. http://www.unicef.sk/dobrovolnici http://www.amnesty.sk http://www.redcross.sk/uvod

Viac info