Humanitné vedy dokorán

Krátke online kurzy Masarykovej univerzity v Brne, ktoré hravým spôsobom predstavujú, čo presne robí taký vedec alebo študent humanitných vied. Zavedú ťa do čias rímskeho umenia, budhistickej ikonografie či k pahorku duchov. Momentálne si môžeš vybrať z kurzov k oborom Dejiny staroveku, Religionistika, História, Český jazyk a literatúra, Dejiny umenia a Praveká archeológia blízkeho východu.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Investopedia

Webstránka Investopedia ťa uvedie do sveta financií a ekonómie. Nájdeš na nej množstvo zaujímavých článkov a tiež Stock Simulator a FX Trader, vďaka ktorým si môžeš vyskúšať nanečisto, aké je to obchodovať s akciami na burze.    

Viac info
Súťaž

Princeton University Physics Competition

Princeton University Physics Competition je medzinárodná tímová online súťaž, v ktorej musia stredoškolskí študenti počas jedného týždňa vypracovať náročné úlohy z oblastí ako Fyzika tuhých látok alebo Kozmológia. Súťaž je vhodná pre naozaj motivovaných a nadaných študentov fyziky, ktorý plánujú v štúdiu fyziky pokračovať aj na vysokej škole. Už len účasť na tejto súťaži môže byť dôležitým faktorom pri prijímacom procese na špičkové zahraničné univerzity.  

Viac info
Film, video, kniha

Thinking Fast and Slow (D. Kahneman)

Jedna z najvplyvnejších kníh posledných pár rokov, jej autorom je nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu v roku 2002. Na niekoľkých psychologických experimentoch vysvetľuje, ako sa ľudia správajú iracionálne v určitých každodenných podmienkach. Môžeš si prečítať anglický originál alebo český preklad.  

Viac info
Z iného súdka

Junior Achievement Slovensko

Mrkni sa na stránku Junior Achievement Slovensko a vyber si svoj program alebo súťaž. Junior Achievement sú machri v podnikateľskom vzdelávaní. Málo teórie a veľa praxe pre všetkých čo raz snívajú o vlastnom podnikaní.  

Viac info