Green brothers (Crash Course) – World History

Na tomto YouTube kanále nájdete množstvo videí, ktoré zaujímavo a moderne vysvetľujú rôzne pohľady na históriu nášho sveta. V jednotlivých dieloch prebehnete celou históriou, od starovekej Mezopotámie až k druhej svetovej vojne, ale zastavíte sa aj u spoločenských tém, akými sú napríklad ženy a násilie, klimatické zmeny či choroby. Okrem toho, že sa veľa dozviete, pri sledovaní týchto krátkych epizód sa aj výdatne nasmejete a prehĺbite si svoje znalosti angličtiny.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Architektúra na Slovensku (H. Moravčíková)

Táto publikácia by čitateľovi chcela po prvý raz ponúknuť pohľad na príbeh architektúry na území Slovenska a na skvelé hodnoty nášho architektonického dedičstva. Kniha pozostáva z osemnástich, viac-menej chronologicky usporiadaných kapitol. Tie zachytávajú architektúru ako súčasť historického vývoja na území Slovenska, ale pritom odrážajú aj tradičné slohové nazeranie na architektúru a súčasne reagujú aj na špecifické historické a spoločenské situácie, ktoré podmienili dianie v tejto oblasti.  

Viac info
Film, video, kniha

Zločin a trest (F. M. Dostojevskij)

Psychologický záznam o zločine, z ktorého dodnes mrazí na chrbte. Od velikána ruskej literatúry a jedného zo zakladateľov psychologického románu.  

Viac info
Film, video, kniha

Elegantní vesmír: Superstruny, skryté rozměry a hledání finální teorie (B. Greene)

Kniha, ktorá je bestsellerom už viac ako desaťročia približuje čitateľovi s brilantnosťou autora o jednej z najodvážnejších vedeckých teórii súčasnosti. Teória strún je možno kľúčnom k jednotnej teórii poľa, ktorá Einsteinovi unikala viac než tridsať rokov. Až ona dáva nádej, že nepreniknuteľná stena medzi všeobecnou teóriou relativity a kvantovou teóriou bude konečne zbúraná. K zjednoteniu týchto dvoch pilierov modernej fyziky dochádza teraz v predstave kmitajúcich mikroskopických struniek energie v samotnom srdci hmoty.  

Viac info
Z iného súdka

Galthilion

Galthilion je skupina historického tanca z Bratislavy, ktorá sa venuje predovšetkým dobovým tancom z obdobia gotiky, renesancie, baroka a empíru. Zameriavajú sa predovšetkým na vystupovanie a prezentáciu tancov, kde si dávajú záležať na precíznom dodržaní dobového oblečenia aj účesov, ale ponúkajú tiež výučbu tancov.  

Viac info