Green brothers (Crash Course) – World History

Na tomto YouTube kanále nájdete množstvo videí, ktoré zaujímavo a moderne vysvetľujú rôzne pohľady na históriu nášho sveta. V jednotlivých dieloch prebehnete celou históriou, od starovekej Mezopotámie až k druhej svetovej vojne, ale zastavíte sa aj u spoločenských tém, akými sú napríklad ženy a násilie, klimatické zmeny či choroby. Okrem toho, že sa veľa dozviete, pri sledovaní týchto krátkych epizód sa aj výdatne nasmejete a prehĺbite si svoje znalosti angličtiny.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

My Dance

My Dance je dvojdňová celoslovenská tanečno-súťažná prehliadka, ktorá je určená pre talentovaných jednotlivcov aj skupiny. Súťaží sa vo viacerých kategóriách medzi ktorými nechýba ľudový tanec, scénický tanec, hip-hop, disco či show dance.  

Viac info
Web a blog

John Hopkins University Center for Talented Youth

  Táto stránka obsahuje všeličo pre mladých priaznivcov vedy, napríklad články o novinkách alebo súťaže, ktorých sa môžeš zúčastniť. CTYOnline je výborná možnosť ako si rozšíriť svoje obzory nad rámec bežného stredoškolského učiva a získať obrovský náskok nad svojimi spolužiakmi už počas letnej školy. Absolvovanie kurzu na CTYOnline ti pomôže aj v budúcnosti, ak máš v pláne študovať na zahraničných univerzitách.  

Viac info
Film, video, kniha

TED-Ed Playing with language

TED-Ed ponúka krátke zaujímavé videá na rôzne témy, týkajúce sa jazyka a literatúry.  

Viac info
Sústredenia a semináre

4 Talent Opportunities

4 Talent je iniciatíva britskej televízie Channel 4 zameraná na mladých ľudí (16 rokov a viac), ktorí túžia po kariére v oblasti médií. Najmä počas letných mesiacov ponúka rôzne príležitosti ako workshopy, prednášky či stáže, na ktoré sa môžu záujemcovia prihlásiť trikrát do roka. Videozáznamy z týchto podujatí sú neskôr zverejnené na YouTube kanáli televízie, kde môžeš nájsť okrem iného aj užitočné rady o práci v médiách či rozhovory s osobnosťami Channel 4.   Stáže sú určené len pre uchádzačov, ktorí už absolvovali 4Talent Day, 4Talent Talk alebo inú akciu organizovanú Channel 4. Pracovné miesta sú neplatené, všetky náklady spojené s pobytom vo Veľkej Británii si teda úspešní uchádzači hradia sami. Ako alternatívu k financovaniu odporúčame napríklad grantový program Nadácie Tatra banky Stredoškoláci do sveta. http://4talent.channel4.com/4talent/about-us https://www.youtube.com/user/4Talent

Viac info